No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Skateboardisti chcú v kasárňach krytý skatepark, dostali prvých tisíc euro

9. mája 2011 |  | |

Rimavskosobotskí skateboardisti by chceli nevyužitú halu v areáli bývalých kasární pretvoriť na krytý skatepark. Myšlienku podporila aj nadácia Intenda, ktorá občianskemu združeniu Oxymoron na tento účel schválila sumu tisíc euro. Ako informovala programová koordinátorka Intendy Zuzana Ivašková, granty rozdelili v v treťom kole programu Oživujeme verejný priestor. Celkovo prišlo do nadácie 141 žiadostí, Oxymoron je medzi 28 podporenými.

Ako Rimava.sk informovala projektová manažérka z OZ Oxymoron Regina Špitálová, zámerom projektu je vytvoriť atraktívny krytý skatepark s kvalitným povrchom a profesionálne vyhotovenými prekážkami. Podľa jej slov  sa podobný priestor nachádza najbližšie v maďarskom meste Miskolc, do ktorého mladí rimavskosobotskí skateboardisti často dochádzajú.

"Skejtové prekážky sú teraz v Rimavskej Sobote umiestnené na parkovisku pri areáli amfiteátra, na nechránenom a verejne prístupnom mieste, kde ich častokrát ničia vandali, na ich stave sa podpisuje aj počasie,“ povedala Špitálová. Podľa jej slov preto skateboardisti oslovili primátora Jozefa Šimka, ktorý im prisľúbil bezplatné využívanie chátrajúceho vojenského hangáru. Ako projektová manažérka uviedla, halu plánujú upraviť, priniesť sem už existujúce prekážky a umiestniť tiež nové. Zámer si podľa nej  vyžaduje sumu približne päťtisíc euro. O financie sa uchádzajú prostredníctvom rôznych projektov, ako podotkla, oslovia aj miestnych podnikateľov.

„Projekt by mohol byť nosnou myšlienkou pre vybudovanie multifunkčného športového areálu pre rôzne adrenalínové športy, časom by sa sem mohla umiestniť aj lezecká stena a podobne,“ načrtla Špitálová.

Primátor mesta Jozef Šimko pre Rimava.sk potvrdil, že nápad mladých ľudí vybudovať krytý skatepark podporuje. Ako uviedol, zámer ešte musí predložiť poslancom mestského zastupiteľstva. „Moju podporu však majú,“ uzavrel primátor.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross