Sklenárik ako jediný Slovák zabojuje v stíhacích pretekoch, nevyšla mu streľba

OSRBLIE – Revúcky biatlonista Tomáš Sklenárik si vybojoval účasť v stíhacích pretekoch na majstrovstvách Európy v biatlone, ktoré sa konajú v Osrblí. Do stíhačky postupuje 60 pretekárov.

Sklenárik obsadil na 10-kilometrovej trati šprintu 56. miesto so stratou vyše dvoch minút na víťaza Antonina Guigonnata z Francúzska.

Sklenárika sklamala streľba. Na dvoch položkách urobil celkovo štyri chyby, no účasť v ďalších pretekoch si vybojoval vďaka dobrému behu, ktorý mal na úrovni 29. miesta.

"Určite ma mrzia strelecké chyby. Trať bola tvrdá, rýchla, mohlo to byť celkom dobré dnes, ale streľba nevyšla. Pravdepodobne som zle reagoval na vietor. V porovnaní so včerajškom to na strelnici nebolo horšie, akurát ja som zle reagoval. Mne táto ľadová trať veľmi nevyhovuje. Bežalo sa mi priemerne, nešlo sa mi až tak dobre ako vo vytrvalostných pretekoch, ale bojoval som," povedal pre slovenskybiatlon.sk Sklenárik.

Okrem revúckeho pretekára sa na štart postavil aj veterán Matej Kazár, ktorý síce neurobil na strelnici ani jednu chybu, no aj tak obsadil 84. miesto kvôli pomalšiemu behu. Stíhacie preteky mužov sa idú v sobotu (27. januára) o 10:15.