Sklenárik zajazdil výkon sezóny, na postup do stíhačky to však nestačilo

11. marca 2024 | | | |  |

SOLDIER HOLLOW – Revúcky biatlonista Tomáš Sklenárik sa zúčastnil pretekov Svetového pohára v biatlone, ktoré sa konali v americkom stredisku Soldier Hollow. Odjazdil len jedny preteky – šprint mužov na 10 kilometrov.

V nich skončil na 63. mieste. Na postup do stíhacích pretekov mu to však nestačilo, keďže do nich postupuje len 60 najlepších. Táto pozícia mu ušla len o tri sekundy. Sklenárik urobil na strelnici jednu chybu na druhej položke, no aj napriek tomu to bol jeho najlepší sezónny výsledok v šprinte.

Po prvej čistej figuroval na 22. priečke, no bežecky začal postupne strácať a chyba na treťom terči ho vyradila z postupu. Po streľbe mu patrilo 39. miesto, no bežecky nezvládol posledné kolo, v ktorom stratil vyše minúty s 95. najrýchlejším časom.

"Fakt veľká škoda. Mrzia ma tie preteky, lebo bol som blízko prvej stíhačky. Konečne som sa trafil, ale ten beh nebola žiadna sláva. Chcel som aj kvôli tej výške začať opatrnejšie, ale nevyšlo mi to dobre. Ten záver bol strašne ťažký," povedal Sklenárik po pretekoch.

Sklenárika a aj ostatných biatlonistov čaká finále Svetového pohára, ktoré sa pôjde v kanadskom stredisku Canmore. V piatok, 15. marca, čaká mužov šprint, o deň neskôr stíhacie preteky a Svetový pohár uzavrú hromadné preteky na 15 kilometrov.