No active "ca-sidebar-197687" sidebar

ŠKOLA: Chcete získať výučný list, maturitu či titul? Vieme, ako na to v rekordne krátkom čase

22Ak chcete získať kvalitné vzdelanie v atraktívnych odboroch, vieme, ako na to. Najlepšia cesta k výučnému listu, maturite či dokonca titulu diplomovaného špecialistu vedie cez Strednú odbornú školu obchodu a služieb v Rimavskej Sobote. Tá ponúka rôzne zameranie, pestrú ponuku odborov, nadstavbové aj pomaturitné štúdium.Ako pre Rimava.sk potvrdil riaditeľ školy Jaroslav Bagačka, v Strednej odbornej škole obchodu a služieb (SOŠOS) je možné vyučiť sa aj v rekordne krátkom čase. Škola podľa riaditeľa svojich žiakov v rámci praktického vyučovania aj odmení, a to až do výšky 70 eur mesačne.

Aktuálne sú na výber tieto učebné odbory (ukončené  výučným listom):

škola- stavebná výroba
- murár
- kuchár
- čašník
- kaderník

Kto chce pokračovať vo vzdelávaní, môže absolvovať nadstavbové štúdium (ukončené maturitou):
- spoločné stravovanie
- vlasová kozmetika
- podnikanie v remeslách a službách

Okrem toho sú v ponuke štvorročné študijné odbory kozmetik a obchodný pracovník a tiež obľúbený päťročný odbor hotelová akadémia.

Študenti s maturitou, ktorí chcú získať titul diplomovaný špecialista (DIS), môžu pokračovať v pomaturitnom štúdiu hygieny potravín. „Je to ideálna voľba pre všetkých, ktorí nemajú namierené na vysokú školu, no napriek tomu sa chcú ďalej vzdelávať,“  povedal riaditeľ školy.

Bližšie informácie získajú záujemcovia priamo v Strednej odbornej škole obchodu a služieb na Športovej ulici v Rimavskej Sobote alebo  na telefónnom čísle  047/58 12 011.

Stredná odborná škola obchodu a služieb má viac ako 70 ročnú históriu pôsobenia. Pochváliť sa môže výborným materiálnym vybavením a kvalifikovaným pedagogickým zborom. Škola má k dispozícii tri budovy, dve z nich sú pracoviskami odborného výcviku a praxe. Je aktívna aj na verejnosti, k tradičným podujatiam patrí medzinárodný festival stredných odborných škôl, ktorý je z roka na rok úspešnejší. Študenti sa pravidelne zúčastňujú mnohých súťaží doma i v zahraničí.

skola-sosos

Zdroj: Rimava.sk, Reklamný článok
Pri sponzorovaných a reklamných článkoch Rimava.sk štandardne uzatvára komentáre.


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross