No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Školáci si zmerali poznatky z II. sv. vojny vo vedomostnej súťaži. Takto to dopadlo

Uplynulé Dni mesta Rimavská Sobota patrili aj pietnej spomienke 73. výročia ukončenia druhej svetovej vojny. Pri tej príležitosti sa už tradične uskutočnila aj vedomostná súťaž z histórie 2. svetovej vojny a boja proti fašizmu v CVČ Relax. Do súťaže sa prihlásilo osem trojčlenných družstiev zo škôl v okrese Rimavská Sobota.

„Jednotlivé družstvá prezentovali svoje vedomosti najmä z oblasti nástupu fašizmu k moci, príprav a vypuknutia druhej svetovej vojny, jej dôležité etapy, vznik odbojového hnutia, priebeh SNP a dôležité udalosti pri oslobodzovaní našej vlasti i nášho regiónu, odkaz pre dnešok ako aj najvážnejšie ohrozenie celosvetového mieru po 2. svetovej vojne, vojnové konflikty po druhej svetovej vojne,“ priblížila pre Rimava.sk Ivana Pivarníková, riaditeľka CVČ Relax.

A ako to dopadlo? Spomedzi osem družstiev si najlepšie počínali žiaci zo ZŠ S. Vozára v Hrachove, ktorí obsadili prvé miesto. Druhé miesto patrilo žiakom zo ZŠ Š. M. Daxnera v Rimavskej Sobote a tretiu priečku obsadilo družstvo zo ZŠ Dr. V. Clementisa v Tisovci. Na štvrtom mieste skončili žiaci z Gymnázia I. Kraska v Rimavskej Sobote. Piata priečka patrila dvom družstvám, a to z Gymnázia M. Hrebendu v Hnúšti a zo ZŠ V. mináča v Klenovci. Šieste miesto obsadili žiaci zo ZŠ P. J. Šafárika v Tornali a poradie uzatvorilo družstvo zo ZŠ P. Dobšinského v Rimavskej Sobote. Súťaž organizoval Oblastný výbor Slovenského zväzu protifašistických bojovníkov Rimavská Sobota - KUŽM, Okresný úrad Rimavská Sobota a CVČ Relax Rimavská Sobota. Ako Pivarníková dodala, po vyhlásení výsledkov sa žiaci spolu s organizátormi zúčastnili pietneho aktu kladenia vencov pri príležitosti 73. výročia ukončenia 2. svetovej vojny.

V rovnaký deň sa uskutočnil aj stolnotenisový turnaj. Zorganizovala ho Základná organizácia Slovenského zväzu protifašistických bojovníkov Júliusa Bolfíka v spolupráci s CVČ Relax Rimavská Sobota a TJ Mladosť-Relax Rimavská Sobota. Podľa riaditeľky prihlásení pretekári a pretekárky boli rozdelení nasledovne do dvoch skupín. Jednu skupinu tvorili žiačky základných škôl. „Štyri dievčatá tvorili skupinu, kde sa hralo systémom každá s každou na tri víťazné sety. Po odohraní všetkých zápasov tri pretekárky mali rovnako dve víťazstvá a 1 prehru,“ poznamenal Pivarníková.

Minitabuľka určila nasledovné poradie:
1. miesto Denisa Uhrínová ZŠ Petra Kellnera Hostinského RS
2. miesto Dominika Kučeráková ZŠ Petra Kellnera Hostinského RS
3. miesto Daniela Sojková ZŠ Petra Kellnera Hostinského RS
4.miesto obsadila Margita Oláhová zo Špeciálnej ZŠ s VJM Rim. Sobota

Druhú skupinu tvorili žiaci. Boli rozdelení do troch skupín (2 štvorčlenná, 1 trojčlenná), kde žiaci najprv hrali každý s každým. „Odtiaľ potom postupovali do finálovej a útechovej skupiny,“ podotkla riaditeľka. Finálovú skupinu tvorili prví dvaja zo 4-členných skupín a víťaz 3-člennej skupiny, útechovú ostatní pretekári. V oboch skupinách chlapci taktiež hrali každý s každým na 3 víťazné sety.

Po odohraní všetkých zápasov finálová skupina bola nasledovná:
1. miesto Adam Černecky ZŠ Petra Kellnera Hostinského RS
2. miesto Mikuláš Bartfay RC Čerenčany
3. miesto Peter Krištof RC Čerenčany
4. miesto Alex Rácz ŠZŠ s VJM RS
5. miesto David Facuna RC Čerenčany

„Chlapci a dievčatá na prvom až treťom mieste okrem diplomov a medailí obdržali ešte aj hodnotné vecné ceny od Mobilnetu,“ zakončila Pivarníková.

Zdroj: Rimava.sk FOTO: archív Ivana Pivarníková


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross