No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Mesto hľadá realizátora pre rekonštrukciu ZŠ. P.K.Hostinského

20. marca 2009 |  | | |

Rimavskosobotská samospráva vyhlásila verejnú súťaž na realizátora rekonštrukcie Základnej Školy na Družstevnej ulici, ktorá je v jej zriaďovateľskej pôsobnosti. Tá ešte v novembri získala z eurofondov viac ako 1,26 eur (38 miliónov korún) na rekonštrukciu budovy a modernizáciu vzdelávania. Mesto tento projekt bude kofinancovať čiastkou 5 percent.

“Rekonštrukcia  predstavuje súbor aktivít na dosiahnutie energetických úspor, a to výmenou okenných a dverových výplní, zateplením obvodových múrov a striech, opravou statických porúch, úpravou fasády a skvalitnením vnútorného vybavenia,” objasňuje opis zakázky. Predpokladaná hodnota zákazky bez DPH je viac ako 1 mil. eur (32 mil. korún). Lehota na predkladanie ponúk alebo žiadostí o účasť vyprší v utorok, 31. marca.

Podľa slov vedúcej ekonomického oddelenia na mestskom úrade Oľgy Fabovej, najnovšou podmienkou financovania je, že faktúry bude musieť najprv hradiť mesto z vlastných prostriedkov. “Sme povinní predložiť doklad minimálne vo výške 20 precent oprávnených nákladov. Až po prekontrolovaní týchto prostriedkov to štát uhradí,” konštatovala Fabová. Ako dodala, mesto sa bude musieť dopredu pripraviť na takýto spôsob financovania. “Peniaze, ktoré nám schválil štát, budeme musieť odniekiaľ získať,” objasnila vedúca ekonomického oddelenia a poznamenala, že o spôsobe získania zdrojov (úveru) na refundáciu budú rozhodovať poslanci MsZ.

Zdroj: Rimava.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross