No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Nová riaditeľka ZŠ Klokočova mieni byť správnym kapitánom

Mgr. Jana Cikraiová

Na poste riaditeľky Základnej školy Klokočova v Hnúšti nastala od prvého júla zmena. Ľubicu Henčovú na ňom vystriedala Jana Cikraiová. Tá bola doteraz zástupkyňou. Vyhrala výberové konanie na obsadenie pozície šéfky školy, čo ju posunulo v hierarchii vyššie. Cikraiová verí, že spolupráca s mestom bude dobrá a zriaďovateľ im bude pomáhať. Medzi jej priority patrí, aby boli otvorenou a modernou školou.

Článok pokračuje pod reklamou

„Chceme byť aj inkluzívnou školou. V našom regióne je potrebné inklúziu zavádzať. Snažíme sa o to roky a chcem v tomto pokračovať,“ povedala pre Rimava.sk Cikraiová. Ako dodala, jej víziou je vychovávať a vzdelávať žiakov tak, aby mali radosť zo života a uplatnili sa v ňom. Poukázala tiež na to, aby boli spokojní ich rodičia. Hodnoty ako zodpovednosť, úcta, tvorivosť mieni ďalej zlepšovať a podporovať.

Nová riaditeľka hodlá pokračovať v dobrých tradíciách, ktoré v škole mali. Vyzdvihla výborný kolektív a týka sa to podľa jej slov pedagogických i nepedagogických zamestnancov.

„Verím tomu, že sa mi podarí viesť mojich ľudí správnym smerom a budem správnym kapitánom tejto lode. Nechcem byť tvrdým manažérom, ktorý bude rozkazovať a dávať príkazy. Chcem byť naozaj otvorená a prijímať spätnú väzbu od zamestnancov, ale aj od iných ľudí, od okolia, aby jednoducho škola napredovala,“ uviedla Jana Cikraiová.

Pripomenula, že sa roky zameriavajú na environmentálnu výchovu a v tomto mieni pokračovať. Hodlajú sa tiež zamerať na šport, aby sa žiaci hýbali, na zdravý životný štýl.

Ako Cikraiová poznamenala, doterajšia riaditeľka jej odovzdala školu, ktorá je upravená i zateplená. „Trochu by som však chcela zatraktívniť jej priestory. Máme veľmi peknú školu. Jediným nedostatkom je, že nám do školy tečie. Bohužiaľ, nemôžeme za to, že jej stavba má rovnú strechu. Budem pracovať na tom, aby sme dali tieto veci do poriadku.“

Nová riaditeľka ZŠ Klokočova počíta so svojou predchodkyňou Ľubicou Henčovou v pedagogickom zbore. Za svoju zástupkyňu si vybrala Miroslavu Libiakovú.

Zdroj: Rimava.sk, foto: album J. Cikraiovej


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross