No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Po prázdninách sa do lavíc základných škôl vrátilo menej žiakov

Do lavíc rimavskosobotských základných škôl zasadlo tento týždeň menej detí, ako tomu bolo pred prázdninami. Počty sa znížili na prvom stupni základných, ako aj na materských škôl. Informáciu pre Rimava.sk potvrdila vedúca odboru školstva, mládeže, športu a kultúry Mestského úradu v Rimavskej Sobote Karina Kochanová. Tento týždeň nastúpilo do škôl na prvom stupni 337 žiakov, čo predstavuje vyše 36 percent. Pred prázdninami to bolo 43 percent.

Článok pokračuje pod reklamouNajviac žiakov prvého stupňa zasadlo do lavíc na ZŠ Š. M. Daxnera. Podľa Kochanovej ide o 83 detí a najmenej na Dúžavskej ceste, kde neotvorili ani tento týždeň. Druhou v poradí je ZŠ M. Tompu, kde majú menej žiakov asi o polovicu. Aktuálne je v škole 46 žiakov. Podľa riaditeľa Štefana Orosza zo základnej škole M. Tompu využívajú dve budovy. V tej na Sídlisku Západ ale nenastúpili žiaci ani v jednej z troch tried. "Nemali o to záujem rodičia. Ako sme urobili prieskum, tak by nastúpilo menej žiakov, ako by ostalo doma a to nemá zmysel, vyučovať troch žiakov a desiati sedia doma. Nevieme to takto zabezpečiť," priblížil Orosz. Na Šrobárovej ulici otvorili zo sedem tried päť, ale jednu hneď aj zatvorili. "Prišli iba traja a 15 detí ostalo doma. Tam to môže byť spôsobené tým, že učiteľka je v karanténe a nevie vyučovať. Na budúci týždeň by už ale mala nastúpiť a predpokladám, že tá trieda bude funkčná," povedal. Ako skonštatoval, v niektorých triedach rodičia nemali záujem, majú však aj dve triedy, kde by záujem bol, ale počas prázdnin sa u niektorých žiakov objavil koronavírus a hygiena triedy dala do karantény.

V karanténe ostáva niekoľko tried aj v MŠ

V covidovej karanténe sú v R. Sobote tento týždeň tri triedy. Okrem dvoch na M. Tompu aj jedna na ZŠ P. K. Hostinského. Medzi materskými školami je v karanténe podľa Kochanovej celá škôlka na Dobšinského, jedna trieda na Rimave a dve triedy na Rybárskej. Do materských škôl nastúpilo podľa šéfky školstva 301 detí zo 628 detí. Predstavuje to 48 percent, čo je asi o štyri percentá menej ako pred prázdninami.

Od budúceho pondelka platí na Slovensku nové rozdelenie okresov. Ten Rimavskosobotský ostáva naďalej bordový. Niektoré okolité okresy si pohoršili. Viac sa dočítate v článku tu.

Zdroj: Rimava.sk

Okres Rim. Sobota má negatívnu prognózu. V BBSK je zaočkovaných okolo 5 percent ľudí, do úvahy pripadá vakcinácia predavačov

Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross