No active "ca-sidebar-197687" sidebar

R. SOBOTA: Hygiena nariadila karanténu v pár triedach ZŠ. Hrachovo už otvorili

Vyučovanie v Základnej škole Sama Vozára v Hrachove bolo dnes obnovené. Ako pre Rimava.sk ďalej uviedol riaditeľ školy Rastislav Bálint, o možnosti otvorenia prvého stupňa ich informoval Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Rimavskej Sobote. V škole tak už prebieha vyučovanie. Druhý stupeň ostáva nariadením ministerstva školstva, ako aj na iných školách, zatvorený. Na I. stupni v Hrachove prešli na dištančné štúdium pred týždňom. U jednej zamestnankyni bol potvrdený výskyt koronavírusu.

Koronavírus bol v uplynulých dňoch zaregistrovaný aj v súvislosti s ďalšími školami v okrese Rimavská Sobota. Informáciu pre Rimava.sk potvrdila Tatiana Majanová, zástupkyňa regionálneho hygienika miestneho RÚVZ. Ako ďalej spomenula, jedno ochorenie u dieťaťa sa vyskytlo na základe antigénového testovania v ZŠ P. K. Hostinského v okresnom meste.

Článok pokračuje pod reklamou"Zistené to bolo pri poslednom celoplošnom testovaní," priblížila a dodala, že karanténa bola mariadená v dvoch triedach od 23. novembra do 30. novembra.

Rovnako jedno ochorenie zaznamenali aj v ZŠ s VJM v obci Tachty. "V škole beží distančné vzdelávanie na 1. stupni od 23. novembra do 30.novembra. V súvislosti s tým sa zabezpečovalo výjazdové vyšetrenie kontaktov," dodala Majanová.

V okrese Rimavská Sobota dnes pribudlo do štatistík šesť prípadov. Celkovo ich je tak viac ako 550. V menšom Revúckom okrese zaevidovali dva prípady a celkovo ich v štatistikách NCZI uvádzajú 222.

Testovanie na RÚVZ presunuli zo stanu do budovy

Počas dvoch dní na dvore pri RÚVZ Rimavská Sobota otestovali na koronavírus antigénovými testami vyše stovku záujemcov. Na výsledky si počkali na mieste. Pozitívni boli zatiaľ štyria. Vzorky odoberajú utorky a štvrtky, od 10.00 do 14-tej hodiny.

Dopoludnia podľa Majanovej odobrali dnes vzorky 64 klientom. "Stan sme už museli rozobrať pre nevhodné mikroklimatické podmienky, testovanie sme premiestnili do budovy," avizuje Majanová a dodáva, že klienti sa pohybujú mimo budovy. "Testujeme cez okno," hovorí.

Odbery na počkanie robia aj na Šrobárovej ulici, pri nemocnici.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross