No active "ca-sidebar-197687" sidebar

R. SOBOTA: Najstaršia škôlka v meste bude rozšírená o novú triedu

ms-roznavskaNajstaršia materská škola pavilónového typu v Rimavskej Sobote, na Rožňavskej ulici, sa dočká rozšírenia. Nová trieda, na ktorú samospráva získala financie zo štátneho rozpočtu, by mala byť zrekonštruovaná v najbližších mesiacoch. Ako pre Rimava.sk uviedla riaditeľka Materskej školy Jarmila Drobná, vynovené majú byť priestory po bývalých jasliach, ktoré zanikli pred približne 15 rokmi. „Meniť sa budú okná, podlahy či sanita,“ povedala Drobná, podľa ktorej majú v súčasnosti takmer 90 detí v štyroch triedach a popritom už teraz evidujú približne 20 nových žiadostí od rodičov.  

Podľa vedúcej odboru rozvoja mesta na mestskom úrade Evy Murárikovej momentálne je už zmluva pripravená na podpis. „Ešte aktualizujeme rozpočet podľa schválenej dotácie a po verejnom obstarávaní môžeme realizovať práce,“ povedala včera na rokovaní mestského zastupiteľstva. Ako doplnila, mestu bola schválená dotácia v rámci rozšírenia kapacít materskej školy vo výške 45 tis. eur na jednu triedu, pôvodná žiadosť však bola na dve triedy.

Podľa riaditeľky Drobnej by si rekonštrukciu zaslúžili aj ostatné priestory materskej školy, ktorá má už približne 45 rokov a zatiaľ nebola opravovaná. Na technický stav budovy upozornili aj obyvatelia na nedávnom verejnom hovore v neďalekej Základnej škole P. K. Hostinského. Podľa jednej z obyvateliek sídliska na vonkajších priestoroch opadáva omietka.

 

Zdroj: Rimava.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross