No active "ca-sidebar-197687" sidebar

ŠKOLY: Funkciu obhájili dvaja riaditelia, jedno výberové konanie zopakujú

MŠ Hatvaniho a ZUŠ Rimavská SobotaFunkčné obdobie v týchto dňoch končí štyrom riaditeľom školských zariadení v zriaďovateľskej pôsobnosti rimavskosobotskej samosprávy. Vo výberových konaniach do dnešného dňa svoje posty obhájili dvaja kandidáti, ktorí sa o funkciu uchádzali opakovane. Ako ďalej Rimava.sk informoval vedúci odboru školstva, sociálnych vecí a kultúry na mestskom úrade Viliam Vidinský, členovia Rady školy doporučili za riaditeľku MŠ na Ulici Hatvaniho Evu Juhászovú a za riaditeľa Základnej umeleckej školy Mariana Lacka. Obidvaja boli jedinými kandidátmi.
V Centre voľného času Relax podľa Vidinského jediný kandidát nezískal nadpolovičnú väčšinu hlasov a výberové konanie budú musieť do pol roka zopakovať. Jeho meno Vidinský neuviedol. Od 1. júla bude vedením zariadenia poverený zástupca. "Zatiaľ ešte nevieme kto," dodal Vidinský. Funkčné obdobie tu končí doterajšej riaditeľke Eve Greisigerovej, ktorá už na post riaditeľky nekandidovala.

Rozhodnuté ešte nie je v prípade riaditeľa ZŠ P. Dobšinského, kde sa do výberového konania prihlásili traja kandidáti, medzi nimi aj súčasný riaditeľ Peter Nôta. Rada školy podľa Vidinského zasadne v najbližších dňoch. Do funkcie nových riaditeľov menuje primátor mesta Jozef Šimko.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross