No active "ca-sidebar-197687" sidebar

SOŠTaAP: Na poste riaditeľa školy došlo po rokoch k zmene. Kisantala vystriedala učiteľka odborných predmetov

Na poste riaditeľa Strednej odbornej školy technickej a agropotravinárskej (SOŠTaAP) na Okružnej ulici v Rimavskej Sobote došlo po rokoch k zmene. Doterajšieho riaditeľa Karola Kisantala vystriedala Dagmar Vašová, učiteľka odborných predmetov známa rozbehnutím nového  odboru na škole, agromechatronik. O zmene na obdobie ďalších päť rokov rozhodlo 13 členov výberovej  komisie koncom minulého roka, v piatok 13. decembra. Informáciu pre Rimava.sk potvrdila predsedníčka rady školy Jana Vargová.  Ako ďalej uviedla, jednotlivé prezentácie dvoch uchádzačov o túto funkciu hodnotili členovia podľa vlastného úsudku.

„Každý člen výberovej komisie zodpovedne a objektívne  posúdil predpoklady uchádzačov na funkciu riaditeľa školy,“ uviedla Vargová s tým, že nová riaditeľka svojou profesionalitou, rozvážnosťou a zmyslom pre povinnosť pozitívne ovplyvňuje nielen svojich študentov, ale aj najbližších kolegov a spolupracovníkov. „Je skutočnou osobnosťou a prirodzenou autoritou, ktorej nechýba nadhľad a zmysel pre tímovú prácu,“ podotkla o Vašovej, ktorá bola minulý rok ocenená medzi učiteľmi roka v pôsobnosti škôl BBSK.

Článok pokračuje pod reklamou.Zľava: bývalý riaditeľ SOŠTaAP Ing. Karol Kisantal, nová riaditeľka Ing. Dagmar Vašová a riaditeľ odboru školstva Banskobystrického samosprávneho kraja Ing. Miroslav Martiš. *

„Chcela by som, aby sa znovu oživili poľnohospodárske a potravinárske odbory. Posilniť ich, lebo toto bol práve taký kraj, kde poľnohospodári fungovali,“ povedala pre Rimava.sk nová riaditeľka, ktorá je absolventkou SPTŠ-ky v R. Sobote, ktorá sa časom zlúčila s terajšou školou na Okružnej ulici. Ako učiteľka pôsobí 25 rokov v odbornom školstve.

Pracovala na tvorbe vzorových učebných osnov a vzorových učebných plánov pre učebný odbor agromechanizátor opravár. Spolupracovala so ŠIOV-om pri tvorbe Rámcových učebných plánov pre odbory mechanizácia pôdohospodárstva, agromechanizátor opravár, mechanizácia poľnohospodárstva a lesného hospodárstva. V školskom roku 2016/2017 ju ŠIOV a združenie predajcov poľnohospodárskej techniky Agrion zapojili spolu s vyučujúcimi z ďalších dvoch škôl do tvorby experimentálneho študijného odboru agromechatronik.

Bývalý riaditeľ odišiel do dôchodku, oddychovať sa však nechystá

Podľa slov bývalého riaditeľa Karola Kisantala zanechal školu vo veľmi dobrej kondícii. „Na niektoré odbory sa v porovnaní s ostatnými školami hlásilo viac uchádzačov, ako sme mohli prijať,“ podotkol Kisantal, podľa ktorého k zatraktívneniu školy prispelo duálne vzdelávanie mäsiarov v spolupráci so spoločnosťou Tauris, ako aj nový odbor agromechatronik. „Už sa to dostalo do povedomia a aj nákup nového traktora zavážil,“ dodal 64-ročný Kisantal. V školstve odučil podľa jeho slov 37-rokov, z toho približne 15 rokov bol riaditeľom. Kisantal bol predtým aj riaditeľom Strednej odbornej školy technickej, ktorá sa zo Školskej ulice presťahovala na Okružnú ulicu.

Zdroj: Rimava.sk, FOTO: Archív Dagmar Vašovej z oceňovania učiteľa roka BBSK.

  • Oprava 14:25 hod.
    V texte pod fotkou boli neprávne uvedené krstné mená. Za chybu sa ospravedlnujeme.

Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross