No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Uchádzačka o riaditeľskú stoličku nepresvedčila komisiu

Do výberového konania na obsadenie pozície riaditeľky Materskej školy Klokočova v Hnúšti sa prihlásila iba jedna uchádzačka. Bola ňou Eva Šafáriková, ktorá je od septembra poverená jej vedením. Výberovou komisiou bola rada tejto materskej školy. „Koncepcia, ktorú predložila kandidátka na funkciu riaditeľky, nezískala nadpolovičnú väčšinu hlasov. Výberové konanie nebolo úspešné. Rada školy, ktorá má sedem členov, nenavrhla zriaďovateľovi žiadneho kandidáta na vymenovanie,“ povedala pre Rimava.sk hnúšťanská poslankyňa Katarína Moncoľová a zároveň členka rady materskej školy. Ako dodala, jedna členka rady školy sa kvôli chorobe ospravedlnila z výberového konania. Moncoľovú mrzí, že nebolo viac záujemcov o riaditeľský post. „Veľmi by som uvítala, keby sme si mali možnosť vybrať aspoň z dvoch,“ poznamenala.

Článok pokračuje pod reklamouKeď mestské zastupiteľstvo vyhlásilo toto výberové konanie, bol predpokladaným termínom nástupu riaditeľa, respektíve riaditeľky do funkcie prvý november. Zriaďovateľ vymenúva šéfa školy na päťročné funkčné obdobie.

Riaditeľská stolička sa v MŠ Klokočova uvoľnila po tom, ako predčasne na nej skončila k 31. augustu Anna Liptáková. Prednostka hnúšťanského mestského úradu Oľga Maciaková v auguste pre Rimava.sk uviedla, že Liptáková mala podanú výpoveď a dohodli sa s ňou na ukončení pracovného pomeru. Ako poznamenala, boli za tým osobné dôvody. Ako ďalej vtedy povedala, Liptáková bude pracovne pôsobiť v Lučenci, kam sa aj odsťahovala.

Eva Šafáriková je naďalej poverená vedením materskej školy. O prípadnom vyhlásení nového výberového konania rozhodne mestské zastupiteľstvo.

Zdroj: Rimava.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross