Slováci v druhom zápase tesne podľahli Nemecku

14. mája 2022 | | |  |

Slovensko po piatkovom (13. 5.) víťazstve nad Francúzskom zaznamenalo porážku. Rozhodlo sa o tom v sobotnom (14. 5.) zápase proti Nemecku, ktorý bol pre tím vedený Craigom Ramsaym druhým vystúpením na majstrovstvách sveta vo Fínsku.

Diváci sa v prvej tretine gólu nedočkali. Ponúknuté šance končili mimo brány alebo ich zneškodnili brankári. Sieť sa v Helsinkách prvýkrát rozvlnila na našej strane, keď Plachta otvoril stav v 22. min. (0:1).

Článok pokračuje pod reklamou.

Následne Nemci skórovali aj v 27. min., keď využili prečíslenie (0:2). Do streleckej listiny sa zapísal Pföderl.

Bojovný Ramseyho mančaft sa ale nevzdával a v 32. min. sa dočkal zníženia po góle Pospíšila (1:2). Slovenskí fanúšikovia sledovali záverečnú tretinu v očakávaní vyrovnávajúceho gólu. Ten však neprichádzal a naši sa rozhodli hrať power play.

TU NÁJDETE CELÝ PROGRAM MAJSTROVSTIEV SVETA V ĽADOVOM HOKEJI

Stav sa ale nezmenil a Nemecko tak vyhralo 2:1.

Ďalším súperom Slovákov na svetovom šampionáte bude silná Kanada. Zápas sa začne v pondelok 16. mája o 15:20 hod.