No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Slovenská reprezentácia v športovej chanbare cestuje na Majstrovstvá Európy do Srbska

6. mája 2022 | | |  | 

Tento víkend, 7 - 8. mája, bude pre piatich Rimavskosoboťanov európsky. V srbskom meste Vršac sa uskutočnia už v poradí X. Majstrovstvá Európy v športovej chanbare (SPOCHAN). Slovensko budú na týchto majstrovstvách zastupovať piati Rimavskosoboťania (Falconisti) – Tibor Figei (40 rokov), Laura Dávidová (18 rokov), Tomáš Kuvik (15 rokov), Lukáš Kurek (14 rokov) a Matej Gregorec (10 rokov). Majstrovstiev Európy sa zúčastní okolo 300 športovcov z 15 až 20 krajín Európy, medzi ktorými nebudú chýbať ani Slováci.

Naposledy sa slovenská reprezentácia a aj Falconisti zúčastnili majstrovstiev Európy pred 3 rokmi v bieloruskom Minsku, kde slovenskí reprezentanti vybojovali 3 medaily.

Článok pokračuje pod reklamou


Pre Tibora Figeiho to bude za posledných 6 rokov 9. veľké podujatie (MS, ME, SH, EH), na ktorých doposiaľ vybojoval 11 medailí. Je 2-násobným majstrom sveta (2016 a 2019) a majstrom Európy (2016) v chanbare.

"Posledné dva roky sa borím s rôznymi zdravotnými problémami, cítim, že prišiel môj čas. Treba sa venovať aj rodine a práci a nastal čas, aby som sa začal viac venovať mladšej generácii - deťom, a odovzdával svoje skúsenosti ďalej. Teším sa na tieto majstrovstvá, príprava bola komplikovaná, za posledných 6 týždňov som dvakrát ochorel, ale napriek tomu som do prípravy dal všetko a myslím, že som na všetko pripravený," zhodnotil Figei, ktorý sa poďakoval jeho trénerovi Marianovi Kuvikovi. "Tiež ďakujem chalanom z klubov WingTsun a Escrima za pomoc a aj môjmu sparingpartnerovi Ladislavovi Laššákovi.“

Ďaľšou reprezentantkou je Laura Dávidová. Pre ňu budú tieto majstrovstvá už 4. veľkou súťažou. Laura je majsterka Európy z roku 2017 (Taliansko, Rím) a 3-násobnou bronzovou medailistkou z Majstrovstiev sveta (2018, 2019).

Majstrovstiev Európy v Srbsku sa zúčastnia aj Tomáš Kuvik a Lukáš Kurek, ktorí už majú skúsenosti s takouto súťažou, keďže reprezentovali Slovensko na ME v roku 2017 (Talinsko, Rím). Tomáš vtedy vybojoval bronzovú medailu a Lukáš striebornú medailu.

Najmladším členom bude len 10 ročný Matej Gregorec, ktorý je aktuálne majstrom Poľska a niekoľkonásobným majstrom Slovenska. Preňho to bude premiéra. "Som hrdý na tento tím, keďže veľmi tvrdo sme trénovali na tieto majstrovstvá. Už minulý rok sme zahájili prípravu. Pravdaže, počas covidu bolo aj obdobie, keď sa nedalo trénovať, alebo sa trénovalo online. Športovci to ale vydržali a ostali motivovaní," vyjadril sa Tibor Figei.

Posledné mesiace podľa jeho slov neboli jednoduché, ale s formou detí je spokojný. "Sú už skúsenejší, vysúťaženejší a zrelší. Verím tomu, že svoju formu pretavia v dobré výkony. Ešte by som sa chcel poďakovať sponzorom (RSnet, Ádám Stavebniny, Itres s.r.o) a mestu Rimavská Sobota. Bez ich pomoci by sme nevedeli vycestovať na takéto veľké podujatie a nevedeli by sme sa tak kvalitne pripraviť. Takisto chcem poďakovať aj rodičom, ktorí budú s nami cestovať a ktorí nám vždy nezištne pomáhajú vo všetkom," povedal na záver Tibor Figei.

NENECHAJTE SI UJSŤ


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross