No active "ca-sidebar-197687" sidebar

SNM chce verejné obstarávanie na obnovu Krásnej Hôrky vyhlásiť počas jesene

KRÁSNOHORSKÉ PODHRADIE – Verejné obstarávanie na obnovu hradu Krásna Hôrka a revitalizáciu jeho bezprostredného okolia plánuje Slovenské národné múzeum (SNM) vyhlásiť v priebehu jesene tohto roka. Inštitúcia o tom informovala v tlačovej správe, kde avizovala predbežné ohlásenie tejto zákazky.

„Prísť najskôr s predbežným oznámením o vyhlásení predmetného verejného obstarávania sme sa rozhodli preto, aby sa o túto náročnú zákazku, v ktorej ide o veľký objem finančných prostriedkov, uchádzal čo najväčší počet záujemcov. Predbežným oznámením dávame potenciálnym záujemcom o ňu priestor pripraviť sa v dostatočnom časovom predstihu, tak po stránke odbornej, ako aj personálnej,“ povedal generálny riaditeľ SNM Branislav Panis.

Ako SNM dodáva, predbežné oznámenie o vyhlásení tejto verejnej súťaže bolo v pondelok 27. 9. 2021 zaslané na zverejnenie do Úradného vestníka Európskej únie, následne bude zverejnené aj vo Vestníku verejného obstarávania.

Článok pokračuje pod reklamou


Ako Rimava.sk informovala v článku na konci augusta, SNM by stále chcelo otvoriť hrad po rekonštrukcii do konca októbra 2023. Situáciu však skomplikovalo ďalšie verejné obstarávanie, ktoré sa týkalo prípravných prác k obnove Krásnej Hôrky. Keďže sa doň neprihlásil ani jeden záujemca, SNM muselo celú súťaž zopakovať.

Samostatnou kapitolou je žeriav, ktorý sa už roky týči nad hradom a stal sa akýmsi smutným symbolom jeho neustále sa predlžujúcej rekonštrukcie. Hoci SNM v januári 2020 avizovalo finálnu demontáž žeriavu už na polovicu roka 2020 a neskôr na koniec spomínaného roka, stojí tam dodnes. Je prakticky isté, že nezmizne ani do konca tohto roka.


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross