No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Soboťania ukázali, koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok

Zdroj foto: Romana Bobáľová

RIMAVSKÁ SOBOTA – V paneláku na Malohontskej ulici vznikol vďaka koordinátorke projektu Daniele Köbölovej priestor, kde mohli ľudia v predvianočnom období nosiť darčeky. Krabice plné lásky sú určené babičkám a dedkom v domovoch sociálnych služieb.

Zbierka Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok? skončila v pondelok (4. decembra) a poslednú odovzdala koordinátorke projektu 7-ročná Terezka. Tá ju s láskou zabalila aj so spolužiakom Lucasom.

Článok pokračuje pod reklamou


Tí, ktorí sa rozhodli zapojiť a chceli potešiť osamelých seniorov, mohli ozdobené krabice plné darčekov nosiť priamo ku koordinátorke projektu domov, do bytu na Malohontskej ulici.

Aj deň po ukončení zbierky má plné ruky práce. "Počet škatúl spočítaný nemám, ale bolo ich naozaj veľmi veľa. Stále ku mne prichádzajú z obcí a odnášajú darčeky do prihásených organizácií. Prihlásilo sa aj veľa škôl a škôlok a snažím sa to podeliť tak, aby dary napríklad z Jesenského aj skončili u seniorov z obce," uviedla pre portál Rimava.sk Köbölová, ktorá sa osobne chystá navštíviť zariadenia v Sušanoch a Babinom moste.

"Je to tento rok novinkou v projekte, že aspoň do dvoch zariadení musíme ísť osobne a ja som sa rozhodla pre tieto, keďže tam mám bývalé kolegyne, ktoré sa budú veľmi tešiť," dodala.

Krabičky plné lásky sa zbierali na celom Slovensku. Naplnené drobnosťami sa dostanú do domovov dôchodcov, kde si ich seniori otvoria na Štedrý deň. Často sú to jediné darčeky, ktoré si pod vianočným stromčekom nájdu.

Zdroj foto: Romana Bobáľová

NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross