No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Sobotský Jazztival pokračuje hudobnou lahôdkou v podaní speváčky Katarzia

Nový projekt Mestského kultúrneho strediska Sobotský Jazztival, už zajtra, 30. júna, pokračuje druhou hudobnou lahôdkou, ktorou bude originálna muzikantka, speváčka a autorka zaujímavých textov Katarzia. Skladá folk-rapové pesničky postavené na slovenských textoch, reflektujúcich život mladej ženy blúdiacej a opätovne sa nachádzajúcej v treťom tisícročí. Pesničkárka z Nitry začala najskôr iba neisto hľadať tóny na gitare, dnes má však odohrané desiatky koncertov v bratislavských či pražských kluboch a na festivaloch po celom Slovensku.

„Na koncerte, ktorý je plánovaný v Čiernom orlovi, o 17:30 hod. odznejú piesne z oboch jej albumov Generácia Y ako aj Agnostika. Ak bude nepriaznivé počasie, koncert presunieme do bábkovej sály Domu kultúry, vchod cez Dekáč,“ avizovala Regina Špitálová zMsKS. Vstupné: 7 eur, predaj vstupeniek aj na mieste.

Katarzia (vlastným menom Katarína Kubošiová) je dcérou herečky Evy Pavlíkovej. Vyštudovala filmovú dramaturgiu a scenáristiku na VŠMU. Aktuálne žije v Prahe. V roku 2013 vydala svoj debutový album Generácia Y, na jeseň 2016 pokračovala albumom Agnostika, ktorý bol nahratý vo vydavateľstve Slnko records s legendárnymi slovenskými muzikantmi. Odvtedy koncertuje s kapelou a pokračuje v práci na nových dielach. Vytvorila a naspievala titulnú skladbu k slovenskému celovečernému filmu Piata loď, ktorý získal cenu na festivale Berlinale. Skladba Kde sa slzy berú bola ocenená ako singel roka 2017 v rámci Radio Head Awards slovenského Radia FM.
Katarzia sa vo svojich piesňach venuje témam medziľudských vzťahov tejto doby, európskeho individualizmu, voľnosti a slobody v kontraste so zakódovanými spoločenskými predsudkami a výchovou v rodinnej bunke. Zaujíma ju rozpor medzi tým, čo by sme mali robiť podľa morálneho a spoločenského zákona a tým, po čom naozaj túžime.

Organizátori pre návštevníkov koncertov pripravili aj vernostnú kartu, ktorá oprávňuje každého, kto navštívi 5 koncertov na bezplatný vstup na ktorýkoľvek ďalší. „Na prvom koncerte túto možnosť využilo takmer 50 ľudí a tak na svojej kartičke majú už prvú pečiatku,“ dodala Špitálová. V rámci Sobotského Jazztivalu sa môžete ešte tešiť na originálnu klavírnu šou Jozefa Hollého, fusionom šmrncnutý smooth jazz s prvkami world music a maďarského folklóru v podaní maďarskej kapely Djabe, do iných svetov sa prenesiete prostredníctvom meditačnej hudby Eniesy a Nany Hudáka, pop-rockové hity v jedinečnom originálnom show-štýle zahrá na husliach a cimbale skupina Cimbal Brothers, autentickú interpretáciu hudobného žánru ragtime v aranžmánoch pre štyri saxofóny prinesú Saxophone Syncopators.

Zavíta k nám aj najvýznamnejšia osobnosť slovenskej jazzovej scény Peter Lipa s kapelou a celý projekt uzavrie originálne Ľudové Mladistvá, ktoré spájajú prvky folklóru, jazzu a energickej modernej hudby. Tieto všetky koncerty spolu vytvárajú ponuku hudobnej žánrovej pestrosti pod názvom Hudobný Jazztival, ktorý prináša do nášho mesta Mestské kultúrne stredisko po prvýkrát.

Koncert sa uskutočňuje v spolupráci so SOŠOS, mediálnymi partnermi s finančnou podporou z verejných zdrojov Fondu na podporu umenia, firmy Automax, Teatro, HR 2008 Consulting s.r.o., Jána Jurkemika ml. a iných miestnych podnikateľov.

Zdroj: MsKS (Reklamný článok)
Pri sponzorovaných a reklamných článkoch Rimava.sk štandardne uzatvára komentáre.


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross