No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Spoločnosť Yura v Hnúšti končí, poznáme dôvod a dátum ukončenia prevádzky

Zdroj: Google maps, Peter Fačka

HNÚŠŤA/RIMAVSKÁ SOBOTA – Spoločnosť Yura Eltec Corporation Slovakia už minulý rok avizovala presunutie výroby z Hnúšte do Rimavskej Soboty.

Firma z Južnej Kórey, ktorá vyrába káblové zväzky pre automobilový priemysel, patrí medzi najväčších zamestnávateľov v regióne a len v Hnúšti momentálne zamestnáva vyše 500 ľudí. Koncom februára ale definitívne hnúšťanská pobočka spoločnosti zanikne.

Článok pokračuje pod reklamou


Ako pre portál Rimava.sk uviedla HR&GA spoločnosti Petra Ficeková, predpokladaný dátum ukončenia výroby v Hnúšti je 28. február 2024. "Dôvodom tohto rozhodnutia je zefektívnenie výroby a dosiahnutie lepších hospodárskych výsledkov spoločnosti. Prijaté opatrenia sú zároveň v súlade s víziou spoločnosti, smerovať investície do prevádzok, ktoré sú prevádzkované v nehnuteľnostiach vlastnených priamo spoločnosťou Yura," informovala Ficeková.

Informácie o definitívnom počte zamestnancov z Hnúšte, ktorí prejavili záujem o prácu v Rimavskej Sobote, ešte spoločnosť nemá. "V najbližších dňoch budeme vykonávať ďalší interný prieskum, v rámci ktorého zistíme aktuálne počty zamestnancov, ktorí majú záujem o prácu na prevádzke v Rimavskej Sobote. V každom prípade, naša spoločnosť ponúkla možnosť premiestnenia výkonu práce do prevádzky v Rimavskej Sobote všetkým zamestnancom z prevádzky v Hnúšti," povedala.

Spoločnosť Yura sa ale snaží vyhnúť hromadnému prepúšťaniu, a tak plánuje presunutým zamestnancom poskytovať kompenzáciu nákladov na dochádzanie. "Aktuálne s prevádzkovateľom dopravného podniku a mestom Hnúšťa aktívne riešime aj posilnenie dopravných kapacít za účelom zabezpečenia adekvátnych spojov," dodala Ficeková.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross