No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Športový areál na Kurinci je už v prevádzke, okúpete sa zatiaľ v jazere. Na Deň detí otvoria aj bazén v Tisovci

Zvyšujúce sa teploty koncom mája, na ktoré už od dnešného dňa upozorňujú aj meteorológovia, lákajú k vode prvých ľudí. Najbližšie pri Rimavskej Sobote našli osvieženie ľudia pri jazere na Kurinci. Hoci kúpalisko majú otvoriť v polovici júna, oficiálne zatiaľ podľa riaditeľa Technických služieb mesta Tibora Barta bol otvorený len športový areál s minigolfom, tenisovými kurtami a volejbalovým ihriskom. V areáli prebiehajú prípravné práce k zahájeniu sezóny. Novinkou pri detskom bazéne je detské ihrisko, rozšírená strecha na strojovni bazéna či chodník smerujúci k autobusovej zastávke.

V piatok, 1. júna, pri príležitostí medzinárodného Dňa detí otvárajú na severe okresu Rimavská Sobota jeden z prvých bazénov v regióne. Ako pre Rimava.sk uviedla správkyňa športového areálu v Tisovci Iveta Dianišková, v rámci športových aktivít oficiálne sprístupnia v areáli Základnej školy Dr. V. Clementisa aj 20 metrový bazén s vyhrievanou vodou. „Je celkom pekné počasie. Voda má príjemných 24 stupňov Celzia a otvorené by sme mali mať do polovice septembra,“ povedala Dianišková a dodala, že k dispozícii je bufet a oddychová časť.

Počas víkendu svoje brány otvára aj Vodný svet v prírodných jódových kúpeľoch Číž. Od soboty tak ponúka plavecký a neplavecký bazén, relaxačno masážny bazén s vodnými tryskami a teplou vodou od 33 do 37 stupňov Celzia.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross