No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Stoličku v parlamente obsadí aj hlava mesta Lučenec

Do parlamentu sa dostane ďalšia tvár z okolitých miest. Je ňou primátorka Lučenca Alexandra Pivková, ktorá v tohtoročných parlamentných voľbách kandidovala za stranu Za ľudí. Hlava Lučenca sa do parlamentu dostane ako náhradníčka.PhDr. Alexandra Pivková, primátorka Lučenca
PhDr. Alexandra Pivková, primátorka Lučenca

Stane sa tak z dôvodu nominácií jej straníckych kolegov na post ministrov, a to Veroniky Remišovej, ktorá bude podpredsedníčkou vlády a ministerkou pre regionálny rozvoj a investície, druhou bude Mária Kolíková, ktorá bude ministerkou spravodlivosti. Informovala o tom novozvolená štvorkoalícia (OĽaNO, SaS, Za ľudí, Sme rodina) na svojej tlačovej konferencii. Rovnako sa tak udeje aj po ohlásení Andreja Kisku, ktorý do parlamentu nezasadne, a to podľa neho zo zdravotných dôvodov.

Pivková v parlamentných voľbách kandidovala zo 14. priečky. Nakoniec s počtom 1836 preferenčných hlasov obsadila 15. miesto.

Spolu s ňou v rámci regiónu Gemer-Malohont a susedného Novohradu do kresla na hradnom kopci v Bratislave zasadne aj primátor Rimavskej Soboty Jozef Šimko, učiteľ Stanislav Mizík (obaja ĽSNS), ďalej primátorka Poltára Martina Brisudová i zabávač Jozef Pročko (obaja OĽaNO).

Zdroj: Rimava.sk FOTO: Web stránka mesta Lučenec


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross