Stolnotenisový turnaj v Hnúšti opäť prilákal desiatky hráčov

Zdroj: mesto Hnúšťa/STK Iska Hnúšťa

HNÚŠŤA – Začiatkom januára (6. 1.) sa v Hnúšti konalo ďalšie športové podujatie, ktoré svojich priaznivcov spojilo na jednom mieste. Mestská športová hala ožila 18. ročníkom turnaja o majstra Hnúšte v stolnom tenise. Turnaj sa konal pod záštitou mesta Hnúšťa a jeho primátora Martina Pliešovského.

O vydarenom podujatí a novom majstrovi informovali na oficiálnej stránke mesta. Hráči si zmerali sily v niekoľkých kategóriách. Ako priblížil jden z organizátorov turnaja Juraj Remeň zo Stolnotenisového klubu ISKRA Hnúšťa, v hlavnej kategórii registrovaných hráčov bojovalo o titul v dvojhre 21 stolných tenistov z blízkeho okolia. "Turnaj ovládli hráči KST Podbrezová, ktorým dokázal vzdorovať len Jaro Siman, rodák z Revúcej," uviedol klub.

Marek Benko – Jaro Siman 3:1.

Poradie: 1. miesto Marek Benko (KST Podbrezová), 2. miesto Jaro Siman (STK Magnezit Revúca), 3. miesto Michal Fodor (KST Podbrezová), 4. miesto Maroš Švantner (KST Podbrezová). "Najlepší z našich bol Miro Bračo, ktorý postúpil zo skupiny, vyhral v prvom i druhom vyraďovacom kole a obsadil konečné 5 – 8. miesto," priblížil Remeň s tým, že vo štvorhre registrovaných hráčov štartovalo 11 dvojíc a turnajový primát obhájila dvojica Benko – Fodor (KST Podbrezová).

Ďalšie poradie: 2. miesto Bračo – Čipka (STK Iskra Hnúšťa), 3. miesto Guttman – Švantner (KST Podbrezová), 4. miesto Siman – Filipiak (STK Magnezit Revúca – STK Iskra Hnúšťa).

V kategórii neregistrovaných hráčov sa prezentovalo celkom 20 stolných tenistov. "Dvojhra sa v kategórii neregistrovaných hráčov stala korisťou Vojtecha Vaszilyho z Rimavskej Soboty, ktorý vo finále porazil Mariána Repku z Rimavskeho Brezova. Tretí skončil Ivan Bystriansky z Utekáča a štvrtý najlepší Michal Račák z Podbrezovej," uviedol.

Vo štvorhre sa tešili z víťazstva Benko – Račák z Podbrezovej. Druhí skončili Repka – Bystriansky (Rim. Brezovo, Utekáč), tretí sa umiestnili Királyová – Kozlok (Lučenec, Hrachovo). Vo štvorhre neregistrovaných hráčov sa predstavilo 7 párov.

"V kategórii detí vyhrala Kristína Királyová z Lučenca pred Michalom Kozlokom ml. z Hrachova a Adamom Šuniarom a Júliusom Oľhom z Utekáča. Aj tento rok ženy súťažili samostatne. Do súťaže sa zaregistrovali 4 ženy," ozrejmil.

Poradie: 1. miesto Kristína Királyová z Lučenca, 2. miesto Adela Vengrínová z Utekáča a 3. miesto Miriam Hirková z Ratkovej.

"Teší nás záujem a úroveň tohto turnaja najmä v kategórii registrovaných hráčov. Ako tradične sa podávala novoročná kapustnica, ktorá všetkým veľmi chutila. Organizátormi majstrovstiev Hnúšte v stolnom tenise boli hráči domáceho Stolnotenisového klubu ISKRA Hnúšťa v spolupráci s mestom Hnúšťa. Ďakujeme tiež kolegom zo ŠK Klenovec, ktorí nám požičali päť nových stolov a ohrádky. Poďakovanie patrí aj hlavnému rozhodcovi Stanovi Hartwigovi a Igorovi Ondruškovi ´hlavnému naberačovi´ kotlíkovej kapusty. Organizátori týmto ďakujú aj sponzorom, firmám a osobám z mesta Hnúšťa a okolia, ktorí do súťaže venovali ceny pre víťazov," dodal Remeň.