No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Študenti z EGT si vytvorili svoju študentskú firmu, chcú motivovať aj svojich rovesníkov

Zdroj: Greenture

TISOVEC – Tak, ako každý školský rok, ani tento rok nebol výnimkou a na Evanjelickom gymnáziu v Tisovci, pod záštitou organizácie JA Slovensko, vytvorili novú študentskú firmu Greenture pod vedením koordinátorky Martiny Paľovej.

Tím firemníkov pozostáva z kolektívu aktívnych študentov, ktorí sa rozhodli motivovať a vyzvať svojich rovesníkov k zdravému životnému štýlu. Hlavným produktom ich firmy sa stali raňajkové ovsené kaše s prídavkom moringy – superpotraviny 21. storočia.

Okrem uvedenia inovatívneho produktu na trh a jeho predaja sa firma venuje rôznym iným činnostiam – spravovaniu sociálnych sietí, tvorbe propagačných materiálov, obalov, spracovaniu financií, manažovaniu, organizácii eventov, akciám a aktivitám, ako napríklad halloweenska párty, ulov si svojho zelenáča, vianočný volejbalový turnaj, súťaž – výzva k zdravému životnému štýlu na sociálnych sieťach, propagovaniu a predaju produktov na vianočných trhoch, organizovaniu zájazdu do Budapešti či školského plesu.

Článok pokračuje pod reklamou


V neposlednom rade sa členovia študentskej firmy rozhodli venovať i dobrovoľníctvu a dobročinným aktivitám. Svoju prvú dobrovoľnícku aktivitu zorganizovali na prelome kalendárneho roka 2023/2024.

"Pero, farbičky, skicáre či iné školské potreby. Hoci nám to príde ako bežná vec, ktorá sa nachádza v skrini každého z nás, rozhodne to nie je štandard pre každého. Práve z tohto dôvodu sa firma Greenture rozhodla v rámci dobrovoľníckej činnosti podporiť pani Moniku Podolinskú a deti z Muránskej Dlhej Lúky mikulášskou zbierkou. Pani Podolinská sa rómskym deťom venuje už niekoľko rokov. Hoci sa im snaží poskytnúť všetko čo potrebujú, nie je to vždy najľahšie," informuje Nina Natália Vavreková zo študentskej firmy Greenture.

Deti sú vášnivými záhradníkmi, maliarmi, športovcami a sú aj dobrými žiakmi. "Jedným z cieľov našej firmy Greenture je pomáhať tam, kde sa dá. O to viac, keď je núdza v našom regióne. Greenture vyhlásila v mesiaci december 2023 mikulášsku zbierku pre deti zo znevýhodnených rodín a vďaka podpore študentov a učiteľov EGT, ako aj každého, kto sa do zbierky zapojil, sme mohli deťom darovať krásne balíčky," uvádza Vavreková.

Zbierkou to však ale neskončilo. Zástupcovia študentskej firmy sa 17. januára spoločne vybrali do Muránskej Dlhej Lúky, kde zažili zábavné popoludnie. Upiekli si vlastnú pizzu, zahrali pin-pong, búrali jazykovú bariéru a, samozrejme, odovzdali balíčky, ktorým sa deti veľmi potešili.

Článok pokračuje pod reklamou


Podľa ich slov bol čas strávený s deťmi pre nich veľmi vzácny. Mali možnosť vidieť a spoznať ich každodenný život v tejto škole, mnoho sa od nich naučili a určite to nie je poslednýkrát, čo sa rozhodli pomôcť. Aj touto cestou študenti EGT vyjadrujú poďakovanie pedagógom za hodnoty, ktoré im dávajú a vedú ich k pomoci druhým a vzájomnému rešpektu, vedeniu školy za skvelé podmienky na prípravu a organizácii JA Slovensko za príležitosť prezentovať samých seba, ako aj reprezentovať školu na národnej úrovni a Slovensko na medzinárodnej úrovni.

Manažment študentskej firmy vycestoval aj do Hradca Králové na medzinárodný Veľtrh podnikateľských talentov. Merali si sily v oblasti najlepšej prezentácie, stánku, loga, marketingového predajcu či sloganu.

"Snaha priniesla svoj úspech a Greenture si odniesla 1. miesto v kategórii najlepšia prezentácia a 2. miesto v kategórii najkrajší stánok. Z viac ako 40-tich študentských spoločností sa dokázala prebojovať na 5. miesto v celkovom hodnotení TOP firiem a v apríli sa chystá firma odprezentovať svoju činnosť na Veľtrhu podnikateľských talentov v Bratislave. Veríme, že v tomto progresívnom duchu dotiahneme firmu do úspešného konca a naše získané skúsenosti využijeme aj v dohľadnej budúcnosti," dopĺňa Vavreková za celý tím.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross