No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Súd v prípade tragickej nehody cyklistky pri R. Brezove opäť odročili

sud-ilustracne-fotoSúd v prípade tragickej dopravnej nehody, pri ktorej v júni 2015 prišla o život cyklistka, už po druhýkrát odročili. Obvinený Marek Š. z Rimavského Brezova prišiel na dnešné pojednávanie bez advokáta. Ako povedal počas pojednávania, právneho zástupcu si nemohol z finančných a iných (tie neudal pozn. red.) dôvodov dovoliť. Na hlavné pojednávanie prišli okrem obvineného aj účastníci dopravnej nehody, pozostalí nebohej i znalci z odboru zdravotníctva a cestnej dopravy.

Podľa obvineného ho oslovený advokát odmietol v polovici januára 2017 a do dňa pojednávania (7. februára) nepožiadal súd o pridelenie právneho zástupcu. Súd tak odročil hlavné pojednávanie na utorok, 21. marca.

V prípade tejto tragickej nehody pri Rimavskom Brezove z júna 2015, pri ktorej prišla o život cyklistka, je to už druhé odročenie pojednávania. Prvé bolo odročené v novembri 2016, kvôli nastúpeniu Mareka Š. na protialkoholické a zrejme aj protitoxikomanické liečenie na Prednú horu.

Podľa banskobystrickej policajnej hovorkyne Márie Faltániovej bolo vyšetrovanie ukončené návrhom na podanie obžaloby. Z prečinu usmrtenia bol obvinený vtedy 30-ročný Marek z Rimavského Brezova. Podľa trestného zákona za tento čin spáchaný závažnejším spôsobom konania hrozí trest odňatia slobody na 2 až 5 rokov.

U mladého vodiča z Rimavského Brezova, polícia po tragickej nehode dychovou skúškou alkohol nezistila, neskôr sa však u vodiča potvrdil pervitín. Vodič podľa polície v rovnom úseku neprispôsobil rýchlosť jazdy svojim schopnostiam, z nezistených príčin prešiel s vozidlom Opel Astra do protismernej časti vozovky, kde v tom čase od Rimavskej Bane prichádzala cyklistka. Žena po náraze utrpela devastačné zranenia, ktorým na mieste podľahla. V aute sa zranili aj traja spolujazdci, 59-ročná žena a rovnako starý muž (obidvaja z Rimavskej Soboty) utrpeli ťažké zranenia s dobou liečenia nad 42 dní. Ľahké zranenia s dobou liečenia do sedem dní utrpel 64-ročný muž z Vrboviec nad Rimavou.

Zdroj: Rimava.sk

Súvisiace články
Súd s vodičom, ktorý pri Rimavskom Brezove zrazil cyklistku bol odročený
U vodiča, ktorý zrazil cyklistku, zistili pervitín
Vodič, ktorý zrazil cyklistku, ostal v policajnej cele
Tragická dopravná nehoda pri R. Brezove, o život prišla mladá žena


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross