No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Bitkári, ktorí napadli okoloidúceho muža a pracovníka SBS, spoznali svoj trest

14. februára 2023 | |  | 
Foto: FB Polícia SR - Banskobystrický kraj

LUČENEC – Polícia riešila prípad výtržníctva, ku ktorému došlo 2. februára v obchodnom centre Galéria v Lučenci. Obvinenie vzniesli dvom Lučenčanom – 35-ročnému G. B. a 38-ročnému M. H. Obaja sa už postavili pred sudcu, ten ich uznal vinnými z prečinu výtržníctva.

Jeden z dvojice si bude trest odpykávať vo väzení. Dostal trest odňatia slobody v trvaní 6 mesiacov nepodmienečne. Súd ho zaradil do ústavu na výkon trestu odňatia slobody so stredným stupňom stráženia.

Článok pokračuje pod reklamou


Druhému z dvojice bol uložený trest odňatia slobody v trvaní 4 mesiacov, ktorý mu sudca podmienečne odložil. Určil mu skúšobnú dobu v trvaní 12 mesiacov.

"Vo štvrtok (2. 2.) v podvečerných hodinách došlo v Lučenci na Námestí republiky k fyzickému napadnutiu 32-ročného muža. V čase napadnutia bol muž na prechádzke so psom, ktorého mal na vôdzke. Najprv jeden z obvinených hodil do poškodeného plechovku od piva, po čom poškodený prešiel pred vchod obchodného centra, kde sa nachádzalo viac ľudí. Následne obidvaja obvinení išli za ním a poškodeného obaja fyzicky napadli. Opakovane ho udierali do oblasti hlavy a tváre," opísala vtedy polícia.

Agresívna dvojica, potom fyzicky napadla aj príslušníka bezpečnostnej služby obchodného centra, ktorý chcel 32-ročnému mužovi pomôcť.

"Pracovníka bezpečnostnej služby taktiež jeden z obvinených udrel päsťou do tváre. Našťastie, ani jeden z poškodených neutrpel zranenie, ktoré by si vyžiadalo lekárske ošetrenie," dodala polícia.

NENECHAJTE SI UJSŤ


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross