No active "ca-sidebar-197687" sidebar

LUČENEC: S rekonštrukciou okresného súdu za vyše 3 milióny eur začnú neskôr

30. apríla 2020 |  | | |

Rekonštrukcia Okresného súdu v Lučenci sa podľa pôvodného plánu mala začať prvého apríla. Preinvestuje sa tam vyše 2.6 mil. eur bez DPH. Vzhľadom na mimoriadnu situáciu v súvislosti so šírením koronavírusu sa tento termín posúval. Rimava.sk o tom informoval Vladimír Černota, hovorca so zameraním na občiansko-právnu a obchodno-právnu agendu Krajského súdu v Banskej Bystrici.

Podľa jeho vyjadrenia bol 2. apríla uzatvorený dodatok k zmluve o dielo, ktorým došlo k posunutiu termínu odovzdania staveniska na 15. apríla. „A to na základe vyhlásenia mimoriadnej situácie Vládou SR z dôvodu ohrozenia verejného zdravia II. stupňa, spojeného so šírením ochorenia COVID-19 a následne prijatých opatrení, ktoré sťažovali postup zmluvných strán pri realizácii predmetu diela,“ ozrejmil Černota. Ako doplnil, z dôvodu pretrvávajúcich opatrení je pravdepodobný termín odovzdania staveniska zhotoviteľovi začiatkom mája.V druhej etape sa na dvoch budovách budú venovať dispozičným úpravám či náhrade zastaralých materiálov. Odstránené majú byť azbestové panely na fasáde historickej budovy. Úpravou interiéru sa zvýši proklientská orientácia súdu, kapacitne budú posilnené pojednávacie možnosti a ich súčasný počet sedem sa zvýši najmenej o dve ďalšie. Opravia aj pôvodný krov historickej budovy, ktorá je potrebná najmä zo statického hľadiska a obnovia aj jej strešnú krytinu.

Na budove prístavby pribudne ďalšie podlažie. Obidve budovy súdu budú vykurované centrálne a už nie gamatkami, čím sa má zvýšiť energetická efektívnosť. Vymenené budú elektroinštalácie, rozvody vody či odpad. Po dokončení rekonštrukcie pribudne možnosť vstupu aj pre
imobilných.

Práce vo výške viac ako 2,6 mil. eur bez DPH bude mať na starosti firma Combin z Banskej Štiavnice. „Termín ukončenia diela je do 24 mesiacov od odovzdania staveniska zhotoviteľovi,“ podotkol.

Podľa Černotu s ohľadom na pretrvávajúci stav, týkajúci sa šírenia ochorenia COVID-19, mimoriadnu situáciu a prijaté opatrenie ešte prebieha sťahovanie okresného súdu do náhradných priestorov. Poznamenal, že vo februári vydal jeho predseda Miroslav Račko rozhodnutie o organizačnej zmene. Od začiatku apríla došlo k zmene sídla služobného úradu, z Ulice Dr. Herza 14 na Fiľakovskú cestu 287.

V prvej etape rekonštrukcie lučeneckého súdu bola zrenovovaná fasáda starej budovy, dokončila sa na nej výmena okien a v novej budove sa uskutočnila ich kompletná výmena.

Zdroj: Rimava.sk FOTO: Google maps

Račko pokračuje na predsedníckom poste, nemal súpera

Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross