No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Račko pokračuje na predsedníckom poste, nemal súpera

28. apríla 2020 |  | | |


Staronovým predsedom Okresného súdu v Lučenci sa stal Miroslav Račko. Do funkcie ho vymenoval bývalý minister spravodlivosti Gábor Gál s účinnosťou od prvého apríla. Pre Rimava.sk to uviedla Zuzana Drobová z tlačového oddelenia rezortu spravodlivosti. Račko si už odkrútil jedno päťročné funkčné obdobie v kresle šéfa súdu z centra Novohradu. Po jeho skončení mu začalo plynúť nové.

Článok pokračuje pod reklamouMiroslav Račko sa ako jediný prihlásil do výberového konania na obsadenie predsedníckeho postu a predložil požadované doklady. Podľa päťčlennej komisie uspel vo výberovom konaní, ktoré sa uskutočnilo formou pohovoru a preukázal predpoklady na výkon funkcie predsedu lučeneckého okresného súdu. Uvádza sa to v zápisnici z výberového konania. Podľa nej sa Račko vyjadril, že súd je dobre personálne obsadený.

„Budem sa snažiť dodržiavať demokratické princípy riadenia súdu najmä cez tvorbu rozvrhu práce na jednotlivé roky a dbať na rovnomerné zaťaženie sudcov a iných pracovníkov súdu. Dôležitá je tiež dobrá spolupráca so sudcovskou radou. Budem sa snažiť, aby súd bol vybavenými IT prostriedkami zodpovedajúcimi súčasnej dobe, keďže v tejto oblasti vývoj napreduje rýchlo,“ napísal Miroslav Račko v motivačnom liste. Sudcom je od roku 1993.

Zdroj: Rimava.sk, FOTO: Googlemaps


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross