No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Zachar sa udržal v kresle, nemal vyzývateľa

Na poste predsedu Okresného súdu v Rimavskej Sobote pokračuje Peter Zachar. Do funkcie ho vymenoval ešte bývalý minister spravodlivosti Gábor Gál od 1. apríla, čiže kontinuálne, ako sa Zacharovi skončilo predchádzajúce funkčné obdobie. Pre Rimava.sk to uviedla Zuzana Drobová z tlačového oddelenia rezortu spravodlivosti. „Bol vymenovaný na päť rokov. Túto skutočnosť stanovuje zákonná úprava,“ dodala.

Článok pokračuje pod reklamouPeter Zachar prejavil ako jediný záujem o predsednícku stoličku a predložil požadované doklady. Podľa päťčlennej výberovej komisie uspel vo výberovom konaní a preukázal predpoklady na výkon funkcie predsedu súdu. Uvádza sa to v zápisnici z výberového konania. To sa uskutočnilo formou pohovoru s uchádzačom.

„Mojím hlavným cieľom je, aby sa Okresný súd Rimavská Sobota stal výnimočným súdom, ktorý uplatňuje princípy elementárnej spravodlivosti, právnej istoty a vymožiteľnosti práva, postupujúc efektívne, kvalitne, v primeranom čase a so spokojnými zamestnancami,“ napísal Zachar v motivačnom liste. Je dlhoročným šéfom rimavskosobotského okresného súdu. Vedie ho od apríla 2007.

Okresný súd Rimavská Sobota

Zdroj: Rimava.sk, www.justice.gov.sk

FOTO/R. SOBOTA: V meste opravujú budovu súdnej sedrie za 5 mil. eur

Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross