No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Muža, ktorý v centre Rimavskej Soboty pod vplyvom alkoholu spôsobil nehodu, poslala sudkyňa za mreže

6. júla 2022 | |  | 

RIMAVSKÁ SOBOTA – Muž, ktorý v Rimavskej Sobote v máji tohto roka pred svetelnou križovatkou spôsobil pod vplyvom alkoholu dopravnú nehodu, sa už postavil pred sudkyňu.

V pondelok (16. 5.) bolo okresným dopravným inšpektorátom v Rimavskej Sobote začaté trestné stíhanie a súčasne vznesené obvinenie za prečin ohrozenie pod vplyvom návykovej látky 49-ročnému mužovi z Lučenca. Informovala o tom Petra Kováčiková, hovorkyňa Krajského riaditeľstva PZ v Banskej Bystrici.

Článok pokračuje pod reklamou


Ako vodič vtedy viedol osobné motorové vozidlo Kia Sportage v Rimavskej Sobote v smere od centra mesta na svetelnú križovatku, pričom sa pravdepodobne plne nevenoval vedeniu vozidla a narazil do zadnej časti pred ním jazdiaceho vozidla Volkswagen Passat a následne narazil do vozidla Kia Ceed.

„Pri dychovej skúške bola u neho nameraná hodnota, ktorá v prepočte predstavovala takmer 2 promile alkoholu. Vodič bol obmedzený na osobnej slobode a následne bol umiestnený do policajnej cely. Vec je realizovaná v zmysle tzv. superrýchleho konania,“ uzavrela hovorkyňa.

Ako ďalej vyplýva zo zverejneného rozsudku, muž spáchal prečin ohrozenie pod vplyvom návykovej látky. Sudkyňa mu vymerala trest odňatia slobody vo výmere dvoch mesiacov. „Samosudkyňa obžalovaného pre výkon trestu odňatia slobody zaraďuje do ústavu na výkon trestu odňatia slobody s minimálnym stupňom stráženia,“ uvádza sa ďalej v rozsudku. Sudkyňa mužovi podľa rozsudku ďalej uložila aj trest zákazu činnosti vedenia motorových vozidiel vo výmere šiestich rokov.

NENECHAJTE SI UJSŤ


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross