No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Rimavskosoboťana obvinili z nebezpečného prenasledovania, stíhajú ho na slobode

13. mája 2020 |  | 

Polícia v Rimavskej Sobote obvinila z nebezpečného prenasledovania muža, ktorý mal obťažovať bývalú priateľku. Mladý muž (1992) skončil vtedy vo väzbe. Približne po mesiaci však bol rozhodnutím Okresného súdu Rimavská Sobota prepustený na slobodu. Ako pre Rimava.sk ďalej uviedla hovodkyňa Krajského súdu Nina Uhrovičová, sudca väzbu u obvineného pred pár dňami nahradil jeho písomným sľubom a dohľadom probačného a mediačného úradníka.

„Zároveň mu uložil povinnosť oznámiť policajtovi, prokurátorovi a súdu každú zmenu miesta pobytu," priblížila Uhrovičová. Podľa jej slov obvinenému boli taktiež uložené obmedzenia, a to zákaz vycestovať do zahraničia, povinnosť pravidelne sa dostaviť pred probačného a mediačného úradníka, zákaz styku s poškodenou a povinnosť nepriblížiť sa k nej na vzdialenosť menšiu ako 5 metrov a zákaz kontaktovať ju. "Proti rozhodnutiu podal prokurátor sťažnosť, o ktorej bude rozhodovať KS BB," dodala hovorkyňa.

Článok pokračuje pod reklamouVo všeobecnosti ide o prenasledovanie, vypisovanie cez sociálne siete, či prípady, kedy muž viac než často vyhľadáva spoločnosť ženy, aj keď o neho nestojí druhá strana, čím vznikajú nátlaky. Polícia sa takýmito podnetmi zaoberá pár rokov, odkedy platí zmenená legislatíva. Týka sa to napríklad prípadov celebrít, no väčšinou aj bežných ľudí. Ide zväčša o súčasných alebo bývalých manželov, partnerov, druhov.

Zdroj: Rimava.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross