No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Rozsudok v prípade obžalovaného finančného poradcu nepadol ani dnes. Súd odročil pojednávanie

Pred sudcu Okresného súdu Rimavská Sobota sa dnes (5. marca) posadil muž z Hnúšte, ktorý čelí obvineniu zo závažného zločinu podvodu. Rozsudok v prípade 52-ročného Petra M. však nepadol a súd odročil pojednávanie na 9. marca. Obžalovaný mal zneužívať postavenie finančného poradcu a podviesť 91 ľudí, od ktorých vzal spolu viac ako 760 tis. eur. Ako ale jeho obhajca v záverečnej reči uviedol, peniaze niektorým vrátil aj so sľubovanými výnosmi a preto ich všetkých nie je možné brať ako poškodených. „Bolo jednoznačne preukázané dokazovaním vykonaným na hlavnom pojednávaní, že poškodených je menej než uvádza obžaloba. Takisto spôsobená škoda je o viac ako 300 tis. eur nižšia ako uvádza obžaloba,“ povedal pre Rimava.sk obhajca obžalovaného Peter Milec.

Článok pokračuje pod reklamouAni v čine svojho klienta nevidí Milec úmysel. Obžalovaný podľa neho páchal uvedené skutky nie premyslene, ale išlo o konanie človeka zadĺženého, ktorý zároveň trpí závislosťou od hazardných hier.

Keď bolo obžalovanému jasné, že ďalej ľuďom nedokáže vrátiť peniaze, muž sa sám prihlásil na polícii. Obhajoba preto žiada, aby mu bol uložený trest pod dolnú hranicu zákonom ustanovenej trestnej sadzby, s ohľadom aj na jeho spoluprácu v celom priebehu trestného konania s orgánmi činných v trestnom konaní, s ktorými obžalovaný po celý čas spolupracoval, ale aj vzhľadom na nedodržanie miery opatrnosti zo strany poškodených.

Podľa obhajcu zo strany poškodených nemožno konštatovať dodržanie miery opatrnosti. „Pri uzatváraní zmlúv nepostupovali s obvyklou mierou opatrnosti, zmluvy si častokrát ani nečítali, či nezamýšľali sa nad ich obsahom,“ uviedol obhajca vo svojej reči. Pričom nedodržanie miery opatrnosti môže mať za následok až nenaplnenie subjektívnej stránky trestného činu, teda zavinenia aj zo strany páchateľa.

Obžalovaný Peter si na svoj verdikt počká aj naďalej vo väzbe.

Zdroj: Rimava.sk

VIDEO: Bývalého finančného poradcu súdia za podvod

Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross