No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Rimavskosoboťan porušil nariadenie súdu, dostal osem mesačný trest

30. mája 2013 |  | | |

Alexander OS Rimavská SobotaMuža, ktorý figuroval ako riaditeľ hnúšťanskej nemocnice, uznali dnes na Okresnom súde Rimavská Sobota vinného z prečinu marenia výkonu úradného rozhodnutia. Ako ďalej Rimava.sk informovala hovorkyňa Krajského súdu v Banskej Bystrici Silvia Svitková, obvinenému Alexandrovi A. súd uložil trest odňatia slobody vo výmere osem mesiacov nepodmienečne so zaradením do ústavu na výkon trestu s minimálnym stupňom stráženia. „Rozsudok je právoplatný,“ uviedla Svitková a dodala, že obžalovaný nebude môcť šoférovať tri roky.

Rimavskosoboťana vzali do väzby vo februári kvôli porušeniu zákazu činnosti, ktorého sa dopustil tým, že šoféroval. Zákaz mu súd udelil koncom minulého roka, kvôli neoprávnenému odberu plynu v hnúšťanskej nemocnici v hodnote viac ako 60 tis. eur. Sudca vtedy väzbu nahradil písomným sľubom obvineného a dohľadom probačného a mediačného úradníka. Obvineného mali vziať do väzby, aby nedošlo k pokračovaniu trestnej činnosti.

Podľa polície obvinený Alexander ako riaditeľ a zároveň likvidátor nemocnice v Hnúšti v likvidácii bol uzrozumený s tým, že Slovenský plynárenský priemysel preruší dodávku zemného plynu pre nemocnicu.“Opätovne umožnil odoberanie zemného plynu nemocnicou a následne aj podnikateľským subjektom Gemerclinic a to aj napriek tej skutočnosti, že vedel, že uvedené podnikateľské subjekty nemajú uzatvorenú žiadnu zmluvu o dodávke zemného plynu so žiadnym dodávateľom,” informovala vtedy policajná hovorkyňa Mária Faltániová. Ako v decembri doplnila, k neoprávnenému odberu dochádzalo od mája 2012 až do súčasnosti.

 

Zdroj: Rimava.sk

Súvisiace články
Muža, ktorý figuroval ako riaditeľ hnúšťanskej nemocnice, vzali do väzby
Pre neoprávnený odber plynu v hnúšťanskej nemocnici obvinili riaditeľa z R. Soboty, ostal na slobode


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross