No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Súkromná stredná odborná škola oslávila svoje jubileum

Súkromná stredná odborná škola, ktorá je známa aj ako Hotelová akadémia, v Rimavskej Sobote oslávila svoje prvé jubileum. Od jej existencie ubehlo už 10 rokov a toto okrúhle výročia si pripomenuli nielen zamestnanci školy, ale aj súčasní študenti či absolventi.Za to obdobie školu vyštudovalo 387 absolventov. Ako uviedla pre Rimava.sk riaditeľka školy Gizela Kubačková, niektorí z nich pokračovali štúdiom na vysokých školách a iní svoje nadobudnuté skúseností pretavili do praxe. „Som pyšná na všetkých absolventov, či už pokračujú na vysokých školách, ale aj na tých, ktorí sa zamestnali v odbore. Máme absolventov na rôznych postoch ako sú napríklad manažéri hotelov nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí,“ priblížila.

Podľa jej slov desať rokov existencie školy bolo úspešných. „Vďačíme za to pedagógom i žiakom. To ako sa vybudovala škola, aký záujem o štúdium majú naši žiaci, to všetko svedčí o tom, že sme úspešní a verím tomu, že budeme aj do budúcna. Snažíme sa všetko robiť preto, aby sme štúdiu dali niečo viac ako ostatné školy,“ podotkla. O tom svedčia aj rôzne projekty či aktivity, do ktorých sa škola zapája. Študenti školy majú možnosť sa zúčastňovať zahraničných stáži v Španielsku, Taliansku, Portugalsku či Nemecku. Výnimkou podľa riaditeľky nie sú ani hotely na Slovensku či reštauračné zariadenia v blízkom okolí, kde študenti majú zabezpečenú odbornú prax.

A čo je podľa riaditeľky receptom na úspech v rámci štúdia? Podľa jej slov sa to skrýva v dávaní viac energie do práce. „Moji kolegovia dávajú do práce všetko. Nemusím ich do ničoho nútiť. Prácu robia preto, lebo chcú a nie preto, že musia. Veľakrát sú v škole ešte aj po vyučovaní aj do 17-tej, keď je treba,“ prezradila.


Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross