No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Taekwondistky z Hnúšte reprezentovali klub v bulharskej Sofii

13. marca 2023 | | |  | 
Zdroj foto: mesto Hnúšťa/Taekwondo klub

HNÚŠŤA – Členky Taekwondo klubu z Hnúšte opäť reprezentovali svoj klub i mesto. Pred týždňom sa zúčastnili súťaže Bulgaria Open G2 poomsae, ktorá sa uskutočnila v hlavnom meste Bulharska.

Ako uviedli na oficiálnom webe mesta Hnúšťa, dievčatá mali na podujatí s označením G2 – súťažiace s medzinárodnou licenciou, svoju premiéru.


K TÉME: Taekwondisti z Hnúšte si zo súťaže odniesli cenné kovy, aj ocenenia za najúspešnejších športovcov roka 2022


Štvorica dievčat, Ivana Kyseľová, Petra Porubiaková, Tamara Morová a Tímea Morová, sa nestratili ani v silnej konkurencii medzi súperkami napríklad z Talianska, Francúzska, Bulharska, Srbska atď.

Článok pokračuje pod reklamou


„Výborne sa v úvode darilo juniorke Tamarke Morovej, ktorá postúpila do finálovej osmičky zo 4. miesta, kde napokon obsadila celkovo pekné 7. miesto. Podobný priebeh v kategórii seniorka do 30 rokov mala Ivanka Kyseľová, ktorá po prvýkrát súťažila vyraďovacím systémom s vylosovanou súperkou z Bulharska, nad ktorou zvíťazila a postúpila do ďalšieho kola. Tam jej na víťazstvo v súboji s reprezentantkou z Belgicka chýbalo 0.05 bodu,“ uviedli z Taekwondo klubu Hnúšťa.

Celkovo všetky súťažiace odviedli pekné výkony a získali opäť cenné skúsenosti do budúcich súťaží.


POZRITE SI TIEŽ: TV Rimava: Sofiinou vášňou je MMA, čoskoro ju čaká zápas v klietke


„Po náročnej dlhej ceste i súťažnom dni si na záver naša TKD výprava spolu s trénerom Marošom Oláhom urobila večernú prechádzku históriou dýchajúcou Sofiou. Navštívili najznámejší symbol hlavného mesta – Katedrálu svätého Alexandra Nevského, ktorá je pýchou Balkánskeho polostrova a poznávali rôzne kultúrne a historické pamiatky,“ dodali na webe.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross