No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Tamáši bude hájiť farby B. Bystrice

7. augusta 2020 | |  | 

Alex Tamáši znovu zarezáva v HC '05 Banská Bystrica. Dvadsaťdvaročný útočník odštartoval hokejovú kariéru v Rimavskej Sobote. V meste pod Urpínom pôsobil už od žiackeho veku a naskočil tam aj do najvyššej súťaže seniorov. S Banskobystričanmi oslavoval dva majstrovské tituly. V zápasoch play-off nezasiahol v tých ročníkoch do hry, v základnej časti súťaže však hrával. Vlani i predvlani začal sezónu v Banskej Bystrici, ale dokončil ju potom v drese MHk 32 Liptovský Mikuláš.

Článok pokračuje pod reklamou„Dohodol som sa s predstaviteľmi banskobystrického klubu na spolupráci. Zmluvu by som mal podpísať v najbližších dňoch. So zástupcami iných klubov som nebol v kontakte. Nemal som ani ponuku zo zahraničia,“ povedal pre Rimava.sk Alex Tamáši, ktorý je bývalým mládežníckym reprezentantom. V národnom tíme do 20 rokov sa predstavil na svetovom šampionáte v americkom Buffale. Väčšinou nastupuje na pozícii centra, niekedy tiež na poste krídelníka. Zahral si v hokejovej Lige majstrov.

Novým koučom Banskobystričanov sa stal Norbert Javorčík, ktorý už trénoval aj reprezentačný mančaft do 18 rokov. „Vnímam to ako veľmi pozitívnu správu, pretože ma pán tréner Javorčík trénoval v juniorskom tíme Banskej Bystrice. Telefonoval mi práve tréner i manažér klubu s tým, že majú záujem so mnou spolupracovať. Vraveli, že mužstvo má byť mladé a mal by som dostať veľa priestoru na ľade. Ďalej zavážilo tiež to, že takto môžem pokračovať v štúdiu na vysokej škole vo Zvolene,“ uviedol rodák z Rimavskej Soboty.

Nebol spokojný s tým, koľko dostával priestoru v HC '05 v predchádzajúcom období. Z tohto pohľadu pozitívne hodnotil účinkovanie v Liptovskom Mikuláši. „Mal som na pár osôb v Banskej Bystrici ťažké srdce. Nemám obavy, že sa scenár s mojím hosťovaním v inom klube zopakuje,“ podotkol Tamáši. Časť letnej prípravy absolvoval individuálne, neskôr sa pripojil k tímu. V súčasnosti zaberá s Banskobystričanmi na ľade. „Mojou prioritou je hrávať čo najviac, podávať stabilné výkony a predovšetkým bodovať,“ vyhlásil Alex Tamáši.

Zdroj: Rimava.sk, foto: archív Alexa Tamášiho


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross