No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Tanečný pár z R. Soboty patrí aktuálne k majstrom SR v latinských tancoch

Tanečný pár Tomáš Baka a Orsolya Farkašová z TK Impulz Rimavská Sobota obsadili v kategórii dospelých prvé miesto. Ako ďalej Rimava.sk informovala zakladateľka Klubu tanečného športu Impulz Tatiana Koniarová, majstrovstvá Slovenska v latinských tancoch sa konali 12. septembra v Banskej Bystrici. „Náš pár predviedol skvelý výkon a patril mu stupeň víťazov,“ uviedla.

Článok pokračuje pod reklamouPodľa jej slov tanečný pár momentálne hosťuje v Bratislave, ale stále sú ich kmeňový pár. Za týmto úspechom je podľa nej nespočetné množstvo tréningov v Rimavskej Sobote, Bratislave, Ostrave či Rožňave. „Veľa odriekania, k tomu nemálo finančných prostriedkov na trénerov, i zahraničných, sa však vyplatilo,“ podotkla.

Tomáš Baka v súčasnosti pracuje ako lekár. Nastúpil na chirurgiu v Rimavskej Sobote. Tanečný klub navštevuje od piatich rokov. Okrem Orsoly mal v začiatkoch len jednu partnerku. Podobne je to aj u Orsoly, ktorá úspešne študuje medicínu v Bratislave. „Obaja brali svoju veľkú záľubu zodpovedne a museli jej prispôsobiť všetok voľný čas, rodinu i priateľov,“ hovorí Koniarová a dodáva, že z úspechu sa všetci tanečníci veľmi tešia a srdečne im blahoželajú.

Zakladateľka tanečného klubu ďalej poznamenala, že šancu naučiť sa, či zdokonaliť sa v spoločenských tancoch má teraz aj široká verejnosť. Zápis do klubu pre deti organizujú 28. septembra (od 6:30 hod.) a pre dospelých 29. septembra (od 19:00 hod.) v Dome kultúry.

Zdroj: Rimava.sk, FOTO. Archív tanečníkov


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross