No active "ca-sidebar-197687" sidebar

FOTO-VIDEO: Tanečníci z R. Soboty zvíťazili na M SR, nominovali ich aj do národného tímu

tanecny-par-06Talentovaní tanečníci z Rimavskej Soboty Orsolya Farkasová a Tomáš Baka sa stali Majstrami Slovenskej republiky v kategórii do 21 rokov v latinsko-amerických tancoch. Majstrovstvá sa konali 5. marca v Banskej Bystrici, v športovej hale na Štiavničkách. Informáciu pre Rimava.sk potvrdila mama mladej tanečnice Katarína Farkasová. Ako ďalej spomenula, na túto športovú halu majú mladí tanečníci len dobré spomienky. „Prvýkrát tam boli pred dvomi rokmi spolu majstrami v kategórii mládeže,“ povedala Farkasová, podľa ktorej im len o vlások uniklo finále v kategórii dospelých. „Dostali aj ocenenie za minulý rok a sú tak tretí v celkovom poradí Slovenského pohára medzi dospelými, boli aj na stupňoch víťazov,“ priblížila mama mladej študentky z Gymnázia Ivana Kraska. Zároveň spomenula, že tanečníci mali v sobotu pred sebou náročný deň. „Dcéra vstávala už o 4:30 aby sa stihla pripraviť a okolo ôsmej sme už odchádzali do Banskej Bystrice,“ uviedla a dodala, že semifinále tancovali za sprievodu živej hudby až večer. Tanečníčka mala podľa nej pripravené nové šaty, ktoré jej šila krajčírka v Budapešti.

Mladí tanečníci z Klubu tanečného športu Impulz pri OZ Sorima Rimavská Sobota a MsKS Rimavská Sobota boli za svoje úspechy ocenení aj medzi športovcami v regióne za uplynulý rok. V kategórii dorastu získali druhé miesto. „Každoročne nás ocenenie prekvapí. Sme radi, že dosahujeme takéto výsledky,“ povedal pre Rimava.sk po vyhodnotení Tomáš Baka, podľa ktorého si doteraz najviac cenia úspech 24. miesto vo svetovom rebríčku v kategórii mládež za rok 2014. Ako vysokoškolák Tomáš, ktorý študuje v Brne Ostrave* podotkol, v budúcnosti chcú so svojou tanečnou partnerkou dosahovať aj naďalej dobré výsledky a reprezentovať SR na celom svete. „Je to ťažšie, ale všetko sa dá len treba chcieť,“ dodal Baka.

 

Orsolya Farkasová a Tomáš Baka

Orsolya Farkasová a Tomáš Baka

Radosť z výsledkov tanečného páru má aj Tatiana Koniarová z MsKS Rimavská Sobota. Ako zakladateľka Klubu tanečného športu spomenula, súťaže sa pre nemoc nezúčastnila, mladým však ešte v piatok na tréningu prízvukovala, že nech sa ani nevracajú keď nevyhrajú. „Dalo sa počítať, že vo svojej kategórii vyhrajú. Sú veľmi šikovní,“ dodala s úsmevom Koniarová, podľa ktorej sa súťaže zúčastnil aj seniorský pár Danka Mašlonková a Ladislav Lukačko.

Tanečný pár najbližšie čakajú majstrovstvá Európy družstiev, kde boli nominovaní do národného tímu Slovenska. Podľa Farkasovej tak cez Veľkú noc pocestujú do Španielska, neskôr sa tanečný pár má zúčastniť septembrových majstrovstiev sveta do 21 rokov, ktoré budú v Prahe. Z ostatných súťaží by mali vystúpiť na viacerých súťažiach či pohároch, ako napríklad aj v Lučenci. Diváci ich mohli vidieť aj počas vyhodnocovania najlepších športovcov roka v okrese Rimavská Sobota a Revúca.

*Opravené 9.3.2016

Zdroj: Rimava.sk, foto: archív Orsolya Farkasová

Súvisiace články
Ich vášňou je tanec, dokazujú to aj na súťažných parketoch
Nový tanečný pár má jasný cieľ: majstrovstvá sveta
FOTO: Na jubilejnom ročníku vyhodnotili najlepších športovcov aj funkcionárov


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross