No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Termín výstavby väznice na Sabovej sa opäť posunul

Nová väznica na Sabovej pri Rimavskej Sobote mala byť postavená už budúci rok, no nový predpokladaný termín ukončenia prác sa datuje až na rok 2023. Predpokladaný začiatok prác sa opäť o niečo posunul.

Môže za to Covid-19, tvrdí Zbor väzenskej a justičnej stráže

„Naďalej platí, že v rámci projektu verejno-súkromného partnerstva (PPP projekt) ,Výstavba väzenského zariadenia Rimavská Sobota – Sabová´ stále prebieha proces verejného obstarávania koncesionára. Verejné obstarávanie prebieha postupom súťažného dialógu,“ objasnila Anna Ragasová z úseku koordinácie a styku s verejnosťou Zboru väzenskej a justičnej stráže. Ako ďalej dodala, tento dialóg so záujemcami ovplyvnila pandémia Covid-19, pre ktorú došlo k predĺženiu rokovaní.

Článok pokračuje pod reklamouEšte v auguste hovorkyňa Zboru väzenskej a justičnej stráže Monika Kacvinská uviedla, že konečné ponuky by mali byť vyhodnotené koncom tohto roka alebo začiatkom toho budúceho. Ďalej mal byť podľa nej návrh zmluvy posúdený Ministerstvom financií SR a až po pripomienkovaní a prípadnom schválení vládou by sa mohlo začať stavať. „Predpokladáme, že by to mohlo byť v priebehu 1. polroku 2021,“ ozrejmila v auguste hovorkyňa zboru.

„Vzhľadom na aktuálny priebeh rokovaní so záujemcami sa podľa aktualizovaného harmonogramu očakáva predkladanie ponúk koncom marca 2021,“ informovala najnovšie Ragasová s tým, že následne po vyhodnotení ponúk a pripomienkovom konaní bude koncesná zmluva ku koncu I. polroka 2021 predložená na schválenie Vláde SR. „Po nadobudnutí účinnosti a finančnom uzatvorení koncesnej zmluvy by v priebehu II. polroku 2021 mohlo začať plnenie zmluvy koncesionárom (projektovanie, príprava výstavby, výstavba...),“ konkretizovala Ragasová, z čoho vyplýva, že predpokladaný začiatok prác sa posunul o pár mesiacov.

Väznice sú takmer plné

Naplnenosť slovenských väzníc sa v auguste tohto roka pohybovala na úrovni 90 percent, trest si v nich vtedy odpykávalo približne 11 600 odsúdených. V novej base na Sabovej by malo vzniknúť približne 800 ďalších miest pre väzňov, mala by navýšiť kapacity a ostatné väznice čiastočne odľahčiť. V novej väznici by si prácu mohlo nájsť približne 300 ľudí.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross