No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Tipy na víkend: Čaká nás Cesta rozprávkovým lesom, Kollárovci, oslavy obce Jesenské, futbal v Kraskove i turistika do Šoltýsky

5. júla 2024 | | | | | |  | 
Dizajn bez názvu - 1

GEMER/NOVOHRAD – Ďalšie podujatia nás čakajú aj začiatkom júla. Ak ešte nemáte plány, dávame vám do pozornosti niekoľko podujatí na piatok (5. júl) a aj najbližšie dni.


Chcete, aby sa o vašom podujatí dozvedelo čo najviac ľudí? Pridajte ho do nášho kalendára podujatí.


Vo Vyšnom Skálniku sa uskutoční v nedeľu, (7. júla) jubilejný 20. ročník Cesty rozprávkovým lesom. Toto obľúbené rodinné podujatie opäť ožije rozprávkovými bytosťami, ktoré pripravia pre deti zaujímavé úlohy. Na konci rozprávkovej cesty bude na ne čakať sladká odmena. Podľa Henriety Struhárovej, manažérky Mikroregiónu Rimava a Rimavica, je Rozprávkový les vstupom do sveta zábavy, hier a trávenia spločného času v prírode. Brána sa otvorí o 9:00 a posledný vstup bude o 12:00. "Vítané sú všetky deti a tiež ich príbuzní a priatelia," poznamenala.


Minulý rok sa amfiteáter v Lučenci na koncerte Kollárovcov zaplnil do posledného miesta. Tak si ich môžete užiť aj tento rok. Koncert sa uskutoční v nedeľu (7. júla) o 15.00. Vstupenky sú k dispozícii v predpredaji len online na www.topvstupenky.sk. Keďže sa očakáva na koncerte vysoký počet návštevníkov, je dôležitá trpezlivosť a ohľaduplnosť pri parkovaní v okolí parku. Organizátori odporúčajú v prípade slnečného počasia myslieť na prikrývku hlavy a pitný režim.

Zdroj: FB Mesto Lučenec

Už toto leto môžu malí i veľkí návštevníci Gemera bližšie spoznávať náš kraj aj vďaka zážitkovým jazdám na Zbojníckej strele. Červený autobus ponúka tri tematické trasy, každú s vlastným bohatým programom. Prvá trasa bude v stredu,10. júla, nazvaná Za jaskynným bohatstvom, zahŕňa návštevu Ochtinskej aragonitovej jaskyne, ktorá je zároveň dedičstvom UNESCO, ochutnávku miestnych Muránskych buchiet a interaktívne expozície v novom múzeu Litterra.


Pri príležitosti 750. výročia prvej písomnej zmienky o obci Jesenské sa uskutočnia oslavy Dňa obce. Počas slávností, ktoré sa budú konať v dňoch 5. a 6. júla, čaká návštevníkov kultúrno-spoločenský a športovo-spoločenský deň. Súčasťou programu je po oba dni i množstvo sprievodných atrakcií.

Zdroj: Obec Jesenské

Priaznivci futbalu si 6. júla prídu na svoje v obci Kraskovo, ktorá vás srdečne pozýva na 5. ročník futbalového turnaja o pohár starostu obce. Turnaj sa uskutoční na miestnom futbalovom ihrisku a začne sa o 9:00. Príďte podporiť svoje obľúbený tím, užiť si skvelú športovú atmosféru, stráviť príjemný deň plný futbalových zážitkov a zábavy pre celú rodinu.


Klub slovenských turistov Hnúšťa vás srdečne pozýva na podujatie „TÚLAČKY STOLICKÝMI VRCHMI – ZAVÍTAME DO ŠOLTÝSKY“, ktoré sa uskutoční 6. júla. Odchod je naplánovaný na 7:00 spred Nákupného strediska v Hnúšti. Trasa vedie cez Kokavu nad Rimavicou, Diel, Ďubákovo, Jaseninu a ďalej späť do Ďubákova, pokračujúc náučným chodníkom Ipeľ až do Šoltýsky. Celková dĺžka trasy je približne 15 až 20 km, v závislosti od výberu konkrétnej trasy. Účastnícky poplatok vo výške 2 € sa bude vyberať v deň akcie.

Zdroj: FB Mesto Hnúšťa

NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross