No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Tipy na víkend: Čakajú nás dni mesta v Revúcej, Lucie Bíla, Jazztival i divadelná noc

GEMER/NOVOHRAD – Kultúrne a športové podujatia nás čakajú aj v druhej polovici júna. Počasie by nám malo priať, tak ak ešte nemáte plány, dávame vám do pozornosti niekoľko podujatí na najbližší víkend (22. a 23. júna).


Chcete, aby sa o vašom podujatí dozvedelo čo najviac ľudí? Pridajte ho do nášho kalendára podujatí.


Mesto Revúca si pripravilo slávnostný program aj na tento rok. Slávnostné dni budú mať už svoj 27. ročník a ich súčasťou bude aj jarmok, vernisáž výtvarníkov či športové podujatie žiakov. Pripravené sú na 21. a 22. júna na námestí pred Kohútom. Oslavy mesta sa však začnú už štvrtok, 20. júna, slávnostným oceňovaním mesta o 17. hodine.

Zdroj: mesto Revúca

Mesto Lučenec v spolupráci s OZ Farma Danka vás pozýva každú nedeľu v letných mesiacoch od 14:00 do 17:00 do Mestského parku v Lučenci, kde môžete stráviť pekné chvíle s deťmi a užiť si jazdu na koníkoch.

Zdroj: Mesto Lučenec

Lucie Bílá a jej turné po slovenských hradoch 2024 s klavírnym doprovodom Petra Maláska, v piatok (21. júna) o 19:00 hod., navštívi Nádvorie Hradu Divín. Lucie Bílá patrí už niekoľko rokov na Slovensku k najpopulárnejším speváckym osobnostiam so širokým spektrom svojho zamerania. Tentoraz sa rozhodla zaspievať svoje najobľúbenejšie piesne v netradičnom romantickom prostredí, kde sa bude môcť na okamih cítiť ako kráľovná. Ako miesto svojich koncertov si aj po roku vybrala slovenské hrady.


Vernisáž výstavy Príbeh skla IV. sa uskutoční v piatok (21. júna) o 17:00 v priestoroch Starej školy Kokava v Kokave nad Rimavicou. Po slávnostnom otvorení sa môžete tešiť na koncerty dvoch talentovaných hudobníčok, Niny Kohout a Katarzie. Cyklus výstav Príbeh skla sa zameriava na prezentáciu bohatej histórie sklárskeho umenia regiónov Novohrad, Gemer a Malohont, v kontraste s modernými trendmi v súčasnom sklárskom dizajne. Štvrtý ročník bude venovaný študentským prácam z medzinárodných sklárskych sympózií a bude obsahovať aj časť Sklárska abeceda, ktorá návštevníkov oboznámi so základnými pojmami a technikami výroby skla.


Miestni producenti a farmári sa vďaka podpore Banskobystrického samosprávneho kraja opäť vracajú medzi vás na Župné trhy. Na Námestí republiky v Lučenci si 21. júna od 10:00 do 18:00 rozložia svoje stánky, kde ponúknu rozmanité lokálne výrobky tradičnej remeselnej výroby. Župné trhy podporujú regionálnych výrobcov a vytvárajú priestor na ich prezentáciu a predaj, čím približujú ich prácu a príbehy verejnosti. Atmosféru podujatia spríjemní bohatý kultúrny program vrátane vystúpení folklórnych súborov a odovzdania certifikátu "Regionálny produkt Novohrad".

Zdroj: mesto Lučenec

Študentov a pedagógov Súkromného hudobného a dramatického konzervatória v Rimavskej Sobote už netreba predstavovať. Na záver školského roka, v podnelok 24. júna o 17:00 hod. v Citadele, si pripravili koncert ako vďaku opernej speváčke a pedagogičke Tatiane Paládiovej Paľovčíkovej. Hudobné predstavenie s názvom Opereta vs. muzikál určite zaujme všetkých milovníkov kvalitnej hudby.

Opereta vs muzikál – čo si vyberáte vy?

Zdroj: FB Súkromné hudobné a dramatické konzervatórium

Slovenský vodohospodársky podnik (SVP) pri príležitosti 50. výročia uvedenia do prevádzky vodnej stavby Ružiná organizuje v sobotu, 22. júna, od 9.00 do 15.00, Deň otvorených dverí pre širokú verejnosť. Počas tohto dňa budú sprístupnené priestory interiéru a exteriér vodnej stavby. Rovnako bude možné vstúpiť i do podzemných častí vodnej stavby.

Súčasťou akcie je i pútavá prezentácia o Ružinej. Pri prehliadke podzemia bude potrebné prekonať množstvo schodov a nie je vhodná pre deti. Ale aj pre najmenších bude v tento deň pripravený bohatý program. Na deti čaká zážitkové čítanie s Lenkou Šingovskou, herná zóna, maľovanie na tvár, občerstvenie a darček.

Zdroj: SVP

Podujatie, Dolovanie tradícií Lovinobaňa 2024, sa uskutoční 22. júna o 15:00. Program sa venuje spomienkam na bohaté kultúrne dedičstvo, tradičné zvyky a tradície, ktoré formovali obec Lovinobaňa. Okrem folklórneho programu sú pripravené tiež atrakcie pre deti a tvorivé dielne.

Zdroj: Obec Lovinobaňa

V sobotu 22. júna od 10:00 hod. sa v sedle Burda uskutoční tradičné podujatie Bylinkáreň - Čarovná noc má svoju moc. Organizátori OZ Nová Burda, CHKO Cerová vrchovina a Národný park Muránska planina pripravili bohatý program pre turistov, rodiny s deťmi a všetkých milovníkov byliniek. Návštevníci sa môžu tešiť na botanickú vychádzku s odborníkmi Evkou Belanovou a Drahošom Blanárom, praktické rady od skúsených bylinkárok a zaujímavé rozprávanie o zvykoch Svätojánskej noci. Občerstvenie bude zabezpečené a prenocovať bude možné v Turistickom informačnom stredisku na Burde.

Zdroj: Národný park Muránska planina

V piatok, 21. júna o 20:00, nás čaká druhý koncert Sobotského Jazztivalu, ktorý predstaví mladú martinskú hudobnú skladateľku a speváčku Sonu Kmet s kapelou. Vo svojej tvorbe otvára témy rodinných a medziľudských vzťahov, osamelosti a ľudskej ľahostajnosti a tak si jej hudba aj texty vyžadujú vnímavého poslucháča. Soňa Kmeť vydala v roku 2022 svoj debutový singel "Big Brother" a debutové EP "Don’t Let Me Go Home," ktoré mapuje jej obdobie dospievania a hľadania vlastnej identity.


Už po deviatykrát môžu Rimavskosoboťania zažiť jedinečný divadelný festival Divadelná noc. Ten sa uskutoční už 21. a 22. júna od 16:00 v priestoroch Divadla Havran na Svätoplukovej ulici. Divadelná noc ponúka výnimočné predstavenia, milé stretnutia a iné netradičné zážitky. Podujatie pripravila základná umelecká škola, ktorá do programu zaradila množstvo rozmanitých divadelných foriem, čím zabezpečuje, že si na svoje príde každý milovník umenia. Návštevníci sa môžu tešiť na pestrú paletu vystúpení a priateľskú atmosféru, ktorá je typická pre toto podujatie.

Zdroj: ZUŠ R. Sobota

NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross