No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Tipy na víkend: Štart sobotského jazztivalu, Orieškiáda i deň otvorených dverí v Ružinej

GEMER/NOVOHRAD – Kultúrne a športové podujatia nás v našich regiónoch čakajú aj v druhý júnový víkend. Ak ešte nemáte plány, dávame vám do pozornosti niekoľko podujatí na dnes (7. júna) a aj cez najbližší víkend (8. a 9. júna).


Chcete, aby sa o vašom podujatí dozvedelo čo najviac ľudí? Pridajte ho do nášho kalendára podujatí.


#žúrka

V piatok, 7. júna o 17:00 sa v Knižnici Mateja Hrebendu v Rimavskej Sobote uskutoční beseda so spisovateľkou Noémi Bogyó. Podujatie je súčasťou literárneho projektu Literárne stretnutia pri šálke čaju 6 a je realizované s finančnou podporou Fondu na podporu kultúry národnostných menšín.

Foto: Knižnica Mateja Hrebendu v Rimavskej Sobote

Sobotský jazztival 2024

Sobotský jazztival prichádza po roku opäť do Rimavskej Soboty. Prvým podujatím bude koncert zoskupenia Júlia Kozáková & SOLE. Uskutoční sa v piatok, 7. júna, o 20:00 v bábkovej sieni Dekáču.

Poslucháči si budú môcť vypočuť tradičné piesne v jedinečných verziách založených na voľnej džezovej forme miešajúcej hneď niekoľko jazykov –⁠ španielčinu, rómčinu, bulharčinu a samozrejme slovenčinu. Jednoducho tieto piesne spoja krásu a farby súčasného globálneho sveta, v ktorom žijeme. 

Soundhealing s tibetskými misami a gongami

V nedeľu, 9. júna, sa v budove Kolkárne v mestskej záhrade uskutoční podujatie s názvom Soundhealing s tibetskými misami a gongami. Ide o stretnutie nadšencov relaxu prostredníctvom pozitívnych vibrácií tibetských mís, gongov, theta ocean drumu a ďalších rezonančných nástrojov.

Orieškiáda

Občianske združenie (OZ) Vysnené mačky pozýva všetkých milovníkov zvierat na 3. ročník akcie pre domácich miláčikov bez preukazu pôvodu - orieškov. Podujatie sa uskutoční už v sobotu (8. júna) od 8.00 h. na cvičisku v Revúcej. 

Podujatie bolo vytvorené na podporu osvety proti nelegálnemu množeniu zvierat. Ako uvádzajú na sociálnych sieťach OZ, orieškiáda je 'napodobenina' bežných výstav.

Foto: OZ Vysnené mačky

33-hodiný kurz prvej pomoci

Nauč sa aj ty, ako byť hrdinom v núdzi. Tak znie motto podujatia s názvom 33-hodiný kurz prvej pomoci, ktorý sa uskutoční od 9. - 11. júna. Na kurze naučia odborníci účastníkov, čo urobiť, keď ste účastníkom dopravnej nehody, niekomu zabehne jedlo a dusí sa, niekto z blízkych skolabuje, zbadáte príznaky náhlej cievnej mozgovej príhody alebo infarktu či keď ošetrujete osobu s prehriatím alebo podchladením.

Deň otvorených dverí VS Ružiná

Slovenský vodohospodársky podnik (SVP) pri príležitosti 50. výročia uvedenia do prevádzky vodnej stavby Ružiná organizuje v sobotu (22. júna) 2024 od 9.00 do 15.00 Deň otvorených dverí pre širokú verejnosť.

Počas tohto dňa budú sprístupnené priestory interiéru a exteriér vodnej stavby. Rovnako bude možné vstúpiť i do podzemných častí vodnej stavby. Súčasťou akcie je i pútavá prezentácia o Ružinej.

Foto: VS Ružiná

NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross