No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Tisovec sa uchádza o ďalšiu dotáciu, prispela by k skvalitneniu výučby na základnej škole

Zdroj: FB Ján Vengrín

TISOVEC – Mesto Tisovec sa uchádza o ďalší finančný príspevok. Ten by opäť putoval na rekonštrukciu Základnej školy Dr. V. Clementisa. Samospráva sa zapojila do výzvy, ktorú spustilo Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR. Primátor Ján Vengrín o tom informoval na poslednom zasadnutí mestského zastupiteľstva.

K výzve bolo potrebné, aby samospráva doplnila uznesenie mestského zastupiteľstva o spolufinancovaní projektu, ktoré zástupcovia mesta schválili.

Článok pokračuje pod reklamou


Tisovec by sa na projekte spolupodieľal sumou 18 292,66 eur, čo je osem percent z celkovej sumy nákladov. "Z projektu, ktorý sme pripravili, sa v rámci základnej školy dovybavia dve jazykové učebne, chemická učebňa, fyzikálna učebňa, technická učebňa, plus spoločné priestory pre žiakov a zatemňovacie žalúzie z východnej strany do všetkých tried. V lete tam dochádza k prehriatiu tried,“ priblížil primátor.

Výška dotácie by mala predstavovať sumu približne 220-tisíc eur. Spolufinancovanie by mesto zapracovalo do budúcoročného rozpočtu.

"Na každé kolo je vyčlenených 50 miliónov eur a súbežne, ako končila prvá výzva, bola spustená druhá,“ doplnil primátor. Vyhodnotenie by malo byť ukončené v priebehu novembra alebo decembra. V prípade úspešnosti bude projekt realizovaný v budúcom roku.

Tisovec mohol vďaka ďalším dotáciám v škole investovať aj do rekonštrukcie šatní, počítačových učební aj interiérových opráv podlahy či svietidiel.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross