No active "ca-sidebar-197687" sidebar

TISOVEC: Trojdňový program Dní mesta zakončený jazdou na parnom vláčiku

perex-tisovecTisovec sa uplynulý víkend zaplnil jarmočníkmi, hercami, hudobníkmi či atrakciami pre deti. Dni mesta Tisovec, ktoré sa konali od piatka, 3. júla do nedele 5. júla ponúkli pre návštevníkov pestrý program. „Napriek horúcemu počasiu, ktoré skúšalo každého prítomného, či na strane účinkujúcich alebo divákov sme si nenechali pokaziť dobrú náladu a statočne sme vydržali horúce slnečné lúče,“ povedala pre Rimava.sk Miroslava Kojnoková, vedúca oddelenia kultúry v Tisovci.

Podľa jej slov sa oslavy v piatok začali v priestoroch knižnice, kde do konca júla je prístupná výstava najkrajších kníh, propagačných materiálov a kalendárov Slovenska, v rámci ktorej je vystavená i kniha tisovského fotografa Milana Slabeja.

V popoludňajších hodinách sa odohral v telocvični Základnej školy Dr. V. Clementisa tradičný volejbalový turnaj o Pohár primátora mesta. "Len škoda, že minuloroční víťazi ho nepriniesli so sebou," poznamenala Kojnoková.

Piatkový deň osláv ukončili svojím hereckým umením herci Divadelného súboru Janka Čemana z Pivnice (Vojvodina) v divadelnej hre Tennessyho Wiliamsa: Dokonalá analýza podľa papagája. „Odohrali ju v netradičnom prostredí letnej záhrady Café Dariján,“ doplnila.

Sobota ráno patrila podľa Kojnokovej tradičnému jarmoku ako aj jarmoku ľudových remesiel, na ktorom sa v tomto roku prezentovalo 13 žien a mužov so svojimi výrobkami. „Je potešujúce, že každý rok sa v ňom predstavia aj šikovní Tisovčania. A tohto roku svoje šikovné rúčky pri paličkovanej čipke ukázala aj malá Laura Tremelová,“ uviedla vedúca oddelenia a dodala, že na dvore MsKS súťažili kuchári a kuchárky vo varení kotlíkových špecialít. „Družstvá varili tisovský čír s bryndzou, bryndzové halušky, guľáš z diviny a iní zo zajaca, segedín z jahňaciny a bravčový perkelt,“ doplnila Kojnoková.

Po poludní si na svoje prišli tí najmenší diváci, ktorí sa stretli na nádvorí Radnice na divadelnom predstavení Hriňovského divadla – Pipi Dlhá Pančucha, ktorá podľa Kojnokovej zaujala nielen deti, ale aj prítomných dospelých.

V sobotňajšom programe sa predstavili aj domáce súbory. V kultúrnom bloku návštevníkov svojím umením potešili DH Hradovanka pod dirigentskou taktovkou Milana Matuchu so svojimi speváčkami a jedným spevákom, členky a členovia FS Tisovec spolu s ľudovou hudbou Rada Dusu a sólistom Paťom Košičiarom, deti z DFS Čížiček s korepetítorkou Ľubkou Sabovou, Mažoretky a Mažoretčatá pod vedením Evy Perenčayovej a Petry Kertész. V ukážkach bojového umenia sa predstavili členovia Taekwondo klubu Tisovec pod vedením Maroša Oláha, Ivany Kyseľovej a Gabiky Rosiarovej.

Večerný program druhého dňa osláv pokračoval koncertným vystúpením. „Najprv divákov roztancovali a rozospievali Maxim Turbulenc, neskôr U.K.N.D a nakoniec pódium patrilo mladej skupine Rock Reunion,“ priblížila Kojnoková.

Ako ďalej uviedla nedeľný program Dní mesta pokračoval jazdami parným vláčikom na Sedlo Zbojská, kde bol pripravený ďalší program.

Počas trojdňových osláv boli podľa Kojnokovej pripravené rôzne atrakcie pre tých najmenších. „Najviac iskričiek sa ukázalo v očiach detí, ktoré sa mohli vyšantiť v detskom svete preliezok, šmýkačiek, vodných člnkov, vodných balónov a na ďalších atrakciách,“ uviedla na záver Kojnoková.

Zdroj: Rimava.sk, FOTO: archív Milan Slabej


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross