No active "ca-sidebar-197687" sidebar

TISOVEC: V areáli Šťavice pokračujú s jeho revitalizáciou, počítajú aj výstavbou tančiarne

Areál Šťavice pri Tisovci dostáva postupne nový šat. V uplynulom roku vybudovali malý altánok a nedávno v areáli pribudli prvky drobnej architektúry, ohnisko či svetlá smerom k areálu. Do budúcna mesto počíta aj s výstavbou tančiarne, ktorá by mala podobu tej pôvodnej. Rimava.sk o tom informoval Tibor Tokár, prednosta Mestského úradu v Tisovci.

Podľa jeho slov ide o celkovú revitalizáciu oddychovej zóny. V rámci znovuoživenia areálu sa im podarilo osadiť prvky drobnej architektúry, a to vyrezávanú drevenú lavicu, sochu a tandem. „Aktuálne sú tam aj prvky, ktoré môžu využívať aj deti na hranie,“ poznamenal. Ako ďalej uviedol, začať by sa malo aj s budovaním malých kamenných chodníkov a plánuje sa aj osadenie osvetlenia pri parkovisku. Tu však podľa jeho slov zamestnanci Národného parku Muránska planina odporúčajú novú výsadbu štyroch druhov stromov, nakoľko aktuálne dreviny sú už suché a nepomohlo ani ich odborné ošetrenie. „Uvidíme ale kedy sa táto výsadba uskutoční,“ doplnil.

V areáli by mali podľa Tokára pribudnúť aj informačné tabule, autobusový prístrešok a výmeny sa dočká plechový panel za drevený pri prameni šťavice. Takpovediac pýchou oddychovej zóny by však mala byť tančiareň, ktorá v areáli kedysi bola. Ako povedal prednosta, o finančnú podporu na jej vybudovanie podľa pôvodného vzoru sa budú uchádzať aj z partnerstva Muránska planina – Čierny hron. Po skončení celkovej revitalizácie by chceli oddychovú zónu využívať na rôzne kultúrne a spoločenské akcie. „Bude to prístupné verejnosti, takže areál bude vhodný na aktívne trávenie voľného času a stretnutia. Bude to slúžiť aj na edukáciu detí základnej školy, či už v rámci rôznych branných cvičení, civilnej ochrany a podobne,“ ozrejmil Tokár. Ako uzavrel, projekt bol financovaný mestom Tisovec a Nadáciou Veolia, a súčasne tieto práce realizovali Mestské lesy Tisovec a Služby mesta Tisovec.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross