No active "ca-sidebar-197687" sidebar

TORNAĽA: Primátorka a poslanci zložia sľuby tento týždeň

ilustračné fotoPrimátorka Tornale Anna Szögedi aj poslanci mestského zastupiteľstva sa svojich funkcií na najbližšie štyri roky ujmú tento týždeň, vo štvrtok, 4. decembra. Dejiskom ustanovujúceho zasadnutia mestského parlamentu bude mramorová sála Mestského kultúrneho strediska v Tornali, zasadnutie je zvolané na 13.00 hod. Pozvánku zverejnila samospráva aj na svojej oficiálnej internetovej stránke.

Po informácii o výsledku volieb zloží sľub primátorka mesta, ktorá pokračuje vo funkcii, vzápätí tak urobia aj zvolení poslanci. Na programe rokovania je tiež zriadenie komisií a voľba ich predsedov, zriadenie výborov v mestských častiach, určenie sobášiacich a poverenie poslanca, ktorý bude oprávnený zvolávať a viesť zasadnutia mestského zastupiteľstva. Na ustanovujúcom rokovaní má byť určený aj plat primátorky.

V novembrových komunálnych voľbách si obyvatelia Tornale zvolili za svoju primátorku opätovne Annu Szögedi (SMK-MKP, Smer-SD). Získala 1 769 hlasov, čo predstavovalo takmer 59 percent všetkých odovzdaných hlasov vo voľbách primátora.  Szögedi mala šiestich protikandidátov.

V 13-člennom mestskom zastupiteľstve prevládajú nezávislí kandidáti. Za poslancov boli zvolení Ladislav Iván (neka), Zoltán Antal (MOST – HÍD), István Hunyák (SMK-MKP), Zsolt Herczeg (neka), Marcela Bundová (neka), Gabriel Koós (neka), Ladislav Nagy (MOST – HÍD), Zsolt Váradi (neka), Ján Deák (SMK-MKP), Attila Miko (neka), Robert Legát (MOST – HÍD), Atila Bódi (neka), Kristián Šokvári (neka).

V Rimavskej Sobote bude ustanovujúce zasadnutie mestského zastupiteľstva už dnes, začína sa  popoludní o 13.00 hod. v zasadačke bývalého župného domu. Poslanecký zbor rozhodne o zložení mestskej rady a tiež poverí funkciou nových sobášiacich. Aj v Tisovci na severe Rimavskosobotského okresu zvolal staronový primátor Peter Mináč zasadnutie na dnes, 2. decembra. V Hnúšti sa poslanci a primátor Michal Bagačka ujmú funkcie na najbližšie štyri roky 8. decembra.

Zdroj: Rimava.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross