No active "ca-sidebar-197687" sidebar

TORNAĽA: Sociálne byty postaví investor so sídlom v R. Sobote

4. januára 2013 |  | |

Nájomný dom s 18-timi sociálnymi bytmi v lokalite Dobšinského ulice v Tornali v hodnote približne 400 tis. eur postaví spoločnosť Cason Consulting so sídlom v Rimavskej Sobote. Informáciu o podpise zmluvy pre Rimava.sk potvrdila primátorka Tornale Anna Szögedi. Ako doplnila, investor dostane pozemok do nájmu na dva roky, byty postaví, skolauduje a až potom, v roku 2014, samospráva požiada Štátny fond rozvoja bývania o peniaze na odkúpenie stavby. Podľa primátorky 30 percent budú financovať z úveru, ktorý plánujú hradiť z nájomného. "Zmluvy sa napíšu s nájomcami, ktorí budú mať inštitút osobitného príjemcu. Takže budú platiť u nás," dodáva Szögedi. Zámer odsúhlasili tornaľskí poslanci na rokovaní minulý mesiac.

Pred začatím výstavby samospráva musí pripraviť pozemok na výstavbu a premiestniť 12 unimobuniek, ktoré obýva približne 60 ľudí. Ako primátorka podotkla, je to jediný pozemok, ktorý má mesto k dispozícii a na odbore výstavby momentálne zisťujú, ktoré unimobunky transport vydržia a koľko ich budú musieť zaobstarať. Podľa primátorky ešte uvažujú, či obyvateľov na rok premiestnia v rámci osady alebo do rodinných domov v obci Kešovce, kde má mesto pozemky.

Výstavbou 24 bytov s nižším štandardom sa nedávno zaoberali aj rimavskosobotskí poslanci. Podobný zámer výstavby predniesla priamo na rokovaní trnavská spoločnosť Innovia, poslaci ho však nepodporili. Byty mali stáť na Dúžavskej ceste, kde žije približne 1200-1300 ľudí.

Zdroj. Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross