No active "ca-sidebar-197687" sidebar

TORNAĽA: V meste budú mimoriadne rokovať o školských jedálňach aj výstavbe sociálnych bytov

13. novembra 2012 |  | |

Príprava projektu prevádzkovania školských kuchýň v základných školách mesta, výstavba sociálnych bytov či kanalizácie a čističky odpadových vôd budú témami najbližšieho neplánovaného rokovania tornaľských poslancov. Rokovanie k viacerým problémom samosprávy zvolala primátorka mesta Anna Szögedi na štvrtok, 15. novembra.

Ako pre Rimava.sk priblížil prednosta mestského úradu Lajos Balajti, v hľadaní dodávateľa stravy pre jedálne základých škôl v meste, ktoré nevyhovujú technickým stavom a samospráva na ich opravu nemá financie, by mohlo pomôcť ministerstvo školstva. Podľa jeho slov primátorka rokuje s ministerstvom, ktoré mestu prisľúbilo metodickú pomoc aj prípadného dodávateľa stravy.

Zmenou prevádzkovania dvoch školských stravovacích zariadení pre približne 1500 stravníkov sa samospráva zaoberá niekoľko mesiacov, poslanci tento zámer odsúhlasili v uplynulých týždňoch. Jednou z podmienok samosprávy je, aby dodávateľ jednu kuchyňu prebudoval na vlastné náklady a aby druhá ostala ako výdajňa. Ako Balajti dnes poznamenal, v prípade spolupráce s ministerstvom by sa stali pilotným projektom v tom, že budúci dodávateľ by znášal náklady na prestavbu jedálne. Zároveň ubezpečil, že trvajú na tom, že cena stravy nemôže byť vyššia, kvalita pritom musí ostať na úrovni.

Tornaľskí poslanci sa najbližšie budú venovať aj výstavbe 18-tich sociálnych bytov v lokalite Dobšinského ulice, výstavbe kanalizácie a čističky odpadových vôd i rekonštrukcii verejného osvetlenia a miestneho rozhlasu. Podľa Balajtiho je jedna časť verejného osvetlenia vo veľmi zlom stave a mestu prišla ponuka na rekonštrukciu. "Nie je prvá ani druhá," poznamenal Balajti. Ako priblížil, dôležitá je cena, pretože mesto je na hrane úverového zaťaženia a preto ďalšie kroky budú záležať od poslancov.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross