No active "ca-sidebar-197687" sidebar

TORNAĽA: Výstavba kanalizácie sa blíži do finále, čoskoro ju uvedú do skúšobnej prevádzky

TORNAĽA – Výstavba kanalizácie a čističky odpadových vôd v Tornali, ktorú samospráva realizuje od konca roka 2017, sa blíži k záveru. Ako na ostatnom, marcovom zasadnutí mestského zastupiteľstva (MsZ) informovala primátorka Anna Szögedi, do skúšobnej prevádzky by mala byť spustená už o niekoľko týždňov.

Dňa 15. decembra 2020 bolo začaté preberacie konanie stavby medzi dodávateľom a investorom. Predpokladaný termín prevzatia investorom je marec. Následne investor požiada Okresný úrad R. Sobota o uvedenie stavby do užívania a spustí skúšobnú prevádzku. Jej približný termín je máj – jún,“ konkretizovala primátorka.

Podľa projektu má celková dĺžka kanalizačnej siete v Tornali merať vyše 21,7 kilometra a pokrýva aj mestské časti Králik a Starňa. Miestna časť Behynce nebola do projektu zahrnutá, keďže sa nachádza viac ako 500 metrov od zástavby mesta a preto ju podľa primátorky nebolo doň možné začleniť.

Článok pokračuje pod reklamouHlavná časť nákladov na výstavbu kanalizácie, zhruba 13,2 milióna eur, šla z eurofondov. Spoluúčasť bola vyčíslená na asi 700 000 eur, nehradí ju však mesto ale Stredoslovenská vodárenská spoločnosť. „Pre nás ako akcionára vodárenskej spoločnosti je veľmi výhodné, že spoluúčasť a aj náklady navyše hradí ona ako investor,“ zdôraznila Szögedi na zasadnutí MsZ v roku 2015, teda pred začiatkom výstavby. Budovanie kanalizácie sa malo pôvodne začať v apríli 2016, napokon k nemu však došlo až v septembri 2017.

Zámer odkanalizovať Tornaľu vznikol už pred viac ako štyrmi desaťročiami. Mesto malo vypracovaný projekt kanalizácie v roku 2006 a rátalo sa v ňom aj s kanalizáciou v niektorých okolitých dedinách. Napokon sa však nezrealizoval a nový projekt bol vyhotovený už iba na Tornaľu a spomínané dve mestské časti.

Rimava.sk začína s častejším informovaním z regiónu Tornale a okolia. Ak máte záujem o spravodajstvo a zaujímavosti z tejto oblasti, môžete nás sledovať na sociálnych sieťach Facebook a Instagram. Ak máte záujem o reklamu, navštívte túto sekciu na našej stránke.

Tornaľčania sa čoskoro dočkajú, LIDL im otvoria už o pár týždňov

Zdroj: Rimava.sk; Foto: ilustračné, Pixabay.com


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross