No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Tréner Bari hodnotí doterajšie výsledky: Vrátili sme chlapcom sebavedomie

19. apríla 2022 | | |  | 
Soboťania po výhre nad Kalinovom. Foto: Matej Hank/Rimava.sk

KALINOVO/RIMAVSKÁ SOBOTA - Futbalisti MŠK Rimavská Sobota zvíťazili v nedeľnom zápase Tipos 3. ligy Stred na trávniku Kalinova 2:1. O góly hostí sa postarali Matej Vargic a Kevin Oláh.

My sme vyspovedali kormidelníka tímu Eugena Bariho, ktorý zhodnotil zápas a aj doterajšie výsledky futbalistov. Tí ešte počas jarnej časti nestratili ani bod a ťahajú šnúru štyroch víťazných zápasov.

Článok pokračuje pod reklamou


"Momentálne sa nenormálne teším. Myslím, že chlapci uhrali veľké víťazstvo. Nie som však spokojný s našou dnešnou hrou. Prvý polčas vyzerali chlapci ako keby si mysleli, že všetko príde samé. Nehrali sme to, čo v predošlých zápasoch," povedal Bari na margo úvodnej časti zápasu, ktorá sa skončila 0:0.


Zhodnotenie zápasu: Soboťania opäť s výhrou, tentoraz zbíjali v Kalinove


V druhom polčase futbalisti trochu zabrali a rozhodli o svojej výhre. "Tam sme viac zabojovali. Trochu sme sa stiahli, nechali sme priestor za obranou súpera, čo nám vyšlo. Jeden gól padol z priameho kopu a pri druhom sa Kevin (Oláh, pozn. red.) osamostatnil v priestore. Dnes ma teší víťazstvo, hra nie. Mrzí ma, že sme dostali gól, no myslím, že je to najmenej. Ďakujem chlapcom, vydali zo seba maximum a v Kalinove sa vždy ťažko vyhráva," zhodnotil tréner.

Článok pokračuje pod reklamou


Bari sa ešte v prvom polčase rozhodol vystriedať obrancu Norberta Uličného a namiesto neho naskočil Tomáš Nemec. "Mal som problém na ľavej strane obrany. Nevedel sa dostať do zápasu. Čakal som 30 minút, kým sa mu to podarí, ale bohužiaľ. Kalinovo po ľavej strane ťahalo všetky útoky a on to takticky nezvládol, a preto som striedal. Samozrejme, to sa stáva," uzavrel Bari.

Po jesennej časti ligy sa okrem iného vymenil v mužstve aj tréner. Ten dal futbalistom to, bez čoho sa len ťažko vyhráva. "Vrátili sme chlapcom sebavedomie. Ja som ich presvedčil v tom, že sú dobrí, pretože oni naozaj sú. Myslím, že chlapci na to prišli, že môžeme hocikoho poraziť. Zmenilo sa aj to, že nás je dosť a konkurencia v tíme je oveľa väčšia a, samozrejme, nás obchádzajú aj zranenia. Hráči, ktorým najviac dôverujem, zatiaľ držia formu a ťahajú mužstvo," opísal Bari.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross