No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Tréning robí majstra: Tak znel slogan na letnom seminári bojového umenia

Zdroj foto: Marián Kuvik

TEPLÝ VRCH – Celoslovenský letný seminár EMAA WING TSUN sa na Teplom Vrchu konal od 3. augusta do 7. augusta a zúčastnení ho zhodnotili ako úspešný. Každý z inštruktorov venoval svoj čas žiakom, aby im ukázal svoj osobný pohľad na bojové umenia.

Nadšenci tak mali priestor naučiť sa niečo nové a zažiť aj komornejšiu atmosféru letného bojového kurzu. Po celé štyri dni v areáli Drieňok prevládala príjemná rodinná atmosféra.

Marián Kuvik je inštruktorom bojového umenia wing tsun a zároveň aj jedným zo šéf inštruktorov pre celé Slovensko. Vedie školu wing tsun v Rimavskej Sobote a tomuto bojovému športu sa venuje už 32 rokov. ,,Ja som bol odmalička taký energický typ a rodičia si so mnou veľmi nevedeli dať rady. Skorej som robil judo, no a keď som odišiel na strednú školu do Košíc, tak tam som sa stretol s týmto bojovým umením a robím ho doteraz,“ priblížil svoje začiatky.

Článok pokračuje pod reklamou


Vytrvalosť či chuť hýbať sa sú podľa neho najdôležitejšie vlastnosti, ktoré by mal učeň mať. Doplnil tiež, že všetko ostatné získa človek tréningom.

Medzi pozitíva, ktoré wing tsun prináša, patrí nadobudnutie sebavedomia či prvky sebaobrany. Samozrejme, nemôžeme vynechať ani fyzické a duševné zdravie. Poslaním tohto bojového umenia je dosahovanie harmónie. Meditácia je preto jednou z možností, ktorá napomáha vnútornému rozvoju. Neskôr je dôležité vedieť preniesť získané poznatky do bežného života.

,,Som spokojný, lebo všetci boli na záver spokojní. Každý si zacvičil, odišli správne unavení, ako tomu hovoríme, nie až tak dobití,“ dodal na záver Kuvik.

Na Slovenku je funkčných sedem wing tsun škôl (Banská Bystrica, Zvolen, Rimavská Sobota, Košice, Michalovce, Dargov a Prievidza) a trénuje v nich približne 140 členov.

Wing tsun škola v Rimavskej Sobote vznikla v júni 1993 pod záštitou HWTO (Hungary Wing Tsun Organization). V roku 1995 sa stala členom EWTO (European Wing Tsun Organization).

Od roku 2011 sa stala členom a spoluzakladateľom organizácie EMAA (European Martial Arts Asociation), ktorej poslaním je spájať priaznivcov bojových umení, ich vzájomný rozvoj a zachovanie európskych bojových tradícií.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross